Hlavní Sputum

Omnitus pro léčbu
suchý kašel!

20 mg - od 6 let
50 mg - od 18 let

Omnitus obsahuje butamirát, centrální látku pro suchý kašel

  • Odměrná lžička v každém balení sirupu - pro přesné a snadné dávkování léku;
  • Tablety Omnitus lze pohodlně vzít s sebou

* Díky speciálnímu složení: vanilka, anýzový olej a optimální koncentrace butamirátu (0,8 mg / ml)

Indikace pro použití

Suchý kašel jakékoli etiologie
Na nachlazení, chřipku, černý kašel a další stavy

Potlačení kašle
V předoperačním a pooperačním období, během operace, bronchoskopie

Způsob podání a dávkování

  • Sirup 200 ml
  • Tablety 20 mg
  • Tablety 50 mg

Děti:

  • 3 - 6 let (15 - 22 kg) - 2 odměrky (10 ml) 3krát denně
  • 6-9 let (22 - 30 kg) - 3 odměrky (15 ml) 3krát denně
  • nad 9 let (40 kg) - 3 odměrky (15 ml) 4krát denně

Dospělí:

  • 6 odměrek (30 ml) 3krát denně

Děti:

  • od 6 do 12 let - 1 tableta dvakrát denně
  • nad 12 let - 1 tableta 3x denně

Dospělí:

  • 2 tablety 2-3krát denně

Dospělí:

  • 1 tableta každých 8-12 hodin

(sirup)

Lék

Identifikace a klasifikace

Dávková forma

Složení

Jeden mililiter drogy obsahuje:

účinná látka - citrát butamirátu - 0,8 mg; pomocné látky: sorbitol 70% (nekrystalizující), glycerol, sodná sůl sacharinu, kyselina benzoová, vanilin, anýzový olej, ethanol 96%, hydroxid sodný, čištěná voda.

Popis

Farmakoterapeutická skupina

Farmakologické vlastnosti. Farmakodynamika

Butamirát, aktivní složka léčiva, je centrálně působící antitusikum. Nevztahuje se na opiové alkaloidy ani chemicky, ani farmakologicky. Nevytváří závislost ani závislost.

Potlačuje kašel a má přímý účinek na centrum kašle. Působí bronchodilatačně (rozšiřuje průdušky). Pomáhá usnadnit dýchání, zlepšuje spirometrii (snižuje odpor dýchacích cest) a okysličování krve (nasycuje krev kyslíkem).

Farmakologické vlastnosti. Farmakokinetika

Absorpce je vysoká. Po požití sirupu v dávce obsahující 150 mg citrát-butamirátu je maximální plazmatické koncentrace hlavního metabolitu (kyseliny 2-fenylbutyrové) dosaženo po 1,5 hodině a je 6,4 μg / ml.

V krevní plazmě začíná hydrolýza butamirátu, původně na kyselinu 2-fenylmaslovou a diethylaminoethoxyethanol. Tyto metabolity mají také antitusivní aktivitu a podobně jako butamirát se z velké části (asi 95%) váží na plazmatické proteiny, což způsobuje jejich dlouhý poločas.

Kyselina 2-fenylmaslová je částečně metabolizována hydroxylací v para poloze. Při opakovaném podávání léku není pozorována kumulace.

Poločas je 6 hodin. K eliminaci tří metabolitů dochází hlavně ledvinami; po konjugaci v játrech jsou kyselé metabolity převážně vázány na kyselinu glukuronovou.

Indikace pro použití

Kontraindikace

Opatrně

Těhotenství II a III trimestry.

Vzhledem k přítomnosti etanolu v sirupu by měl být lék používán s opatrností u pacientů se sklonem k rozvoji drogové závislosti, pacientů s onemocněním jater a mozku, pacientů s epilepsií, alkoholismu, těhotných žen a dětí.

Aplikace během těhotenství a kojení

Nejsou k dispozici žádné údaje o bezpečnosti užívání léku během těhotenství a jeho průchodu placentární bariérou. Užívání léku v prvním trimestru těhotenství je kontraindikováno. V II. A III. Trimestru těhotenství je použití léku možné, pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod.

Není známo, zda účinná látka léčiva nebo jeho metabolity pronikají do mateřského mléka; proto se užívání léčiva během kojení nedoporučuje..

Způsob podání a dávkování

Uvnitř, před jídlem.

Sirup obsahuje 1 odměrku (5 ml):

  • od 3 do 6 let (15-22 kg) - 2 odměrky (10 ml) 3krát denně
  • od 6 do 9 let (22-30 kg) - 3 odměrky (15 ml) 3krát denně
  • nad 9 let (40 kg) - 3 odměrky (15 ml) 4krát denně

Dospělí: - 6 odměrek (30 ml) 3krát denně

Pokud kašel přetrvává déle než 5 dní po zahájení léčby, vyhledejte lékaře.

Pokyny k otevření lahve

Láhev je uzavřena bezpečnostním zařízením, které brání dětem v otevření. Abyste mohli lahvičku otevřít, musíte pevně stisknout horní část víčka a otočit ji proti směru hodinových ručiček. Po použití musí být lahvička pevně uzavřena; za tímto účelem musí být uzávěr lahve znovu pevně utažen.

Vedlejší účinek

Klasifikace výskytu nežádoucích účinků: velmi často (≥ 1/10), často (≥ 1/100),

Předávkovat

Příznaky: závratě, ospalost, nevolnost, zvracení, průjem, zhoršená koordinace pohybů, snížený krevní tlak.

Léčba: výplach žaludku; aktivní uhlí, solná laxativa, symptomatická léčba (podle indikací).

Interakce s jinými léčivými přípravky

U butamirátu nebyly popsány žádné lékové interakce.

Během léčby drogami se nedoporučuje konzumovat alkoholické nápoje ani léky, které potlačují centrální nervový systém (hypnotika, antipsychotika, trankvilizéry atd.).

Vzhledem k tomu, že butamirát potlačuje reflex kašle, je třeba se vyhnout současnému užívání expektorantů, aby se zabránilo hromadění sputa v dýchacích cestách s rizikem vzniku bronchospasmu a infekce dýchacích cest..

speciální instrukce

Vliv na schopnost řídit vozidla a pracovat s mechanismy

Formulář vydání

200 ml léčiva v lahvičce z hydrolytické skupiny III z tmavého skla uzavřené polyethylenovým víčkem s kontrolou prvního otvoru. Na horní straně víčka je schéma otevírání lahve. 1 lahvička s odměrkou vyrobenou z polypropylenu (objem 5 ml, linka pro objem 2,5 ml) a pokyny pro lékařské použití léčivého přípravku v papírové krabičce.

Podmínky skladování

Při teplotě nepřesahující 25 ° C ve spotřebitelském balení. Po otevření uchovávejte lahvičku ve spotřebitelském balení při teplotě 15 až 25 ° C a používejte do data exspirace.

Udržujte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky dovolené

Výrobce

Výrobce / balírna / balírna

Hemofarm A.D. Vrsac, pobočka výrobního závodu Sabac, Srbsko
15000, Sabac, st. Hajduk Velkova bb

Držitel rozhodnutí o registraci

Držitel rozhodnutí o registraci / Vydání kontroly kvality

Hemofarm A.D., Srbsko
26300, Vrsac, Beogradski dal bb

Organizace přijímající nároky

Omnitus ® (Omnitus)

Léčivá látka:

Obsah

  • 3D obrázky
  • Složení
  • farmaceutický účinek
  • Farmakodynamika
  • Farmakokinetika
  • Indikace léku Omnitus
  • Kontraindikace
  • Aplikace během těhotenství a kojení
  • Vedlejší efekty
  • Interakce
  • Způsob podání a dávkování
  • Předávkovat
  • speciální instrukce
  • Formulář vydání
  • Výrobce
  • Podmínky výdeje z lékáren
  • Podmínky skladování léku Omnitus
  • Doba použitelnosti léku Omnitus
  • Ceny v lékárnách
  • Recenze

Farmakologická skupina

  • Central Antitussive [Antitussive]

Nosologická klasifikace (ICD-10)

  • A37 Černý kašel
  • J06 Akutní infekce horních cest dýchacích více a neurčených míst
  • J11 Chřipka, virus nebyl identifikován
  • J999 * Diagnóza onemocnění dýchacích cest
  • R05 Kašel
  • Chirurgická praxe Z100 * TŘÍDA XXII
  • Z98.8 Jiné určené pooperační stavy

3D obrázky

Složení

Sirup1 ml
účinná látka:
butamirát citrát0,8 mg
pomocné látky: sorbitol 70% (nekrystalizující); glycerol; sacharinát sodný; kyselina benzoová; vanilin; anýzový olej; ethanol 96%; hydroxid sodný; čištěná voda
Potahované tablety s řízeným uvolňováním1 záložka.
účinná látka:
butamirát citrát20/50 mg
pomocné látky: monohydrát laktózy; hypromelóza; mastek; stearan hořečnatý; koloidní bezvodý oxid křemičitý; povidon
filmový obal (tablety 20 mg): hypromelóza; mastek; ethylcelulóza; makrogol; oxid titaničitý; barvivo "Sunset Sun" žluté (E110)
filmový obal (tablety 50 mg): hypromelóza; mastek; ethylcelulóza; makrogol; oxid titaničitý; karmínové barvivo („Ponso“ 4R) (E124); hnědý lak (barvivo „Sunset“ žlutá (E110), barvivo azorubin (E122), brilantně černé barvivo (E151)

Popis lékové formy

Sirup: čirá, bezbarvá nebo nažloutlá kapalina s vanilkovým zápachem.

Tablety s řízeným uvolňováním, 20 mg: kulaté, bikonvexní, žluté až oranžové potahované tablety.

Tablety s řízeným uvolňováním, 50 mg: kulaté, bikonvexní, tmavě červené potahované tablety.

Pro obě dávky. V průřezu je jádro bílé nebo téměř bílé.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Butamirát, účinná látka přípravku Omnitus®, je centrálně působící antitusikum.

Chemicky ani farmakologicky se nevztahuje na opiové alkaloidy. Nevytváří závislost ani závislost.

Potlačuje kašel a má přímý účinek na centrum kašle. Má bronchodilatační účinek (rozšiřuje průdušky).

Pomáhá usnadnit dýchání, zlepšuje spirometrii (snižuje odpor dýchacích cest) a okysličování krve (saturuje krev kyslíkem).

Farmakokinetika

Absorpce je vysoká. Po požití sirupu v dávce obsahující 150 mg citrát-butamirátu, C.max v plazmě hlavního metabolitu (kyseliny 2-fenylmaslové) je dosaženo po 1,5 hodině a je 6,4 μg / ml, u tablet s řízeným uvolňováním (50 mg) - 9 hodin, respektive 1,4 μg / ml.

Butamirát citrát se hydrolyzuje v plazmě na kyselinu 2-fenylmaslovou a diethylaminoethoxyethanol. Oba tyto metabolity mají také antitusivní účinek, ve velké míře (asi 95%) se váží na plazmatické proteiny, což způsobuje jejich prodloužený T1/2. Kyselina 2-fenylmaslová je částečně metabolizována hydroxylací v para poloze. Při opakovaném podávání léku není pozorována kumulace

T1/2 pro sirup - 6 hodin, pro tablety - 13 hodin.

K vylučování těchto tří metabolitů dochází hlavně ledvinami; po konjugaci v játrech jsou kyselé metabolity převážně vázány na kyselinu glukuronovou.

Indikace léku Omnitus ®

suchý kašel jakékoli etiologie (s nachlazením, chřipkou, černým kašlem a dalšími stavy);

potlačení kašle v pre- a pooperačním období, během chirurgických zákroků, bronchoskopie.

Kontraindikace

Pro obě lékové formy

přecitlivělost na složky léčiva;

těhotenství (I. trimestr);

období kojení.

Navíc pro sirup

nesnášenlivost k fruktóze (lék obsahuje sorbitol);

děti do 3 let.

S opatrností: těhotenství (II. A III. Trimestr).

Vzhledem k přítomnosti etanolu v sirupu Omnitus® by měl být lék používán s opatrností u pacientů se sklonem k rozvoji drogové závislosti, pacientů s onemocněním jater a mozku, pacientů s epilepsií, alkoholismu, těhotných žen a dětí.

Navíc pro potahované tablety s řízeným uvolňováním

intolerance laktózy, nedostatek laktázy, malabsorpce glukózy a galaktózy (léčivo obsahuje laktózu);

děti do 6 let - tablety, 20 mg; do 18 let - tablety, 50 mg.

Aplikace během těhotenství a kojení

Nejsou k dispozici žádné údaje o bezpečnosti užívání léku během těhotenství a jeho průchodu placentární bariérou. Užívání léku v prvním trimestru těhotenství je kontraindikováno. V II. A III. Trimestru těhotenství je použití léku možné, pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod.

Není známo, zda účinná látka léčiva nebo jeho metabolity pronikají do mateřského mléka; proto se užívání léčiva během kojení nedoporučuje..

Vedlejší efekty

Klasifikace výskytu nežádoucích účinků: velmi často - ≥ 1/10; často - ≥ 1/100, CNS: zřídka - závratě, ospalost.

Z trávicího systému: zřídka - nevolnost, průjem.

Alergické reakce: zřídka - kožní vyrážka, svědění, kopřivka.

Interakce

Pro obě lékové formy

U butamirátu nebyly popsány žádné lékové interakce.

Během léčby drogami se nedoporučuje konzumovat alkoholické nápoje a léky, které potlačují centrální nervový systém (včetně prášků na spaní, antipsychotik, trankvilizérů).

Navíc pro sirup

Vzhledem k tomu, že butamirát potlačuje reflex kašle, je třeba se vyhnout současnému užívání expektorantů, aby se zabránilo hromadění sputa v dýchacích cestách s rizikem vzniku bronchospasmu a infekce dýchacích cest..

Způsob podání a dávkování

Uvnitř, před jídlem. Tablety by se neměly žvýkat.

Pokud kašel přetrvává déle než 5 dní po zahájení léčby, vyhledejte lékaře.

Dospělí - 6 odměrek (30 ml) 3krát denně; děti starší 9 let (40 kg) - 3 odměrky (15 ml) 4krát denně; od 6 do 9 let (22-30 kg) - 3 odměrky (15 ml) 3krát denně; od 3 do 6 let (15-22 kg) - 2 odměrky (10 ml) 3krát denně.

Pokyny k otevření lahve. Láhev je uzavřena bezpečnostním zařízením, které brání dětem v otevření. Abyste mohli lahvičku otevřít, musíte pevně zatlačit na horní část víčka a otočit ji proti směru hodinových ručiček. Po použití musí být lahvička pevně uzavřena; za tímto účelem musí být uzávěr lahve znovu pevně utažen.

Potahované tablety s řízeným uvolňováním, 20 mg

Dospělí - karta 2. 2-3krát denně; děti starší 12 let - 1 stůl. 3krát denně; od 6 do 12 let - 1 tab. 2krát denně.

Potahované tablety s řízeným uvolňováním, 50 mg

Dospělí - 1 karta. každých 8-12 hodin.

Předávkovat

Příznaky: závratě, ospalost, nevolnost, zvracení, průjem, zhoršená koordinace pohybů, snížený krevní tlak.

Léčba: výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí, solná laxativa; symptomatická léčba (podle indikací).

speciální instrukce

Sirup obsahuje jako sladidla sorbitol a sacharin, takže lék může být používán u pacientů s cukrovkou.

Omnitus® 20 mg tablety jsou kontraindikovány u dětí mladších 6 let. U dětí od 3 do 6 let můžete přípravek Omnitus ® užívat ve formě sirupu.

Vzhledem k tomu, že butamirát potlačuje reflex kašle, je třeba se vyhnout současnému užívání expektorantů, aby se zabránilo hromadění sputa v dýchacích cestách s rizikem vzniku bronchospasmu a infekce dýchacích cest..

Vliv na schopnost řídit vozidla a mechanismy. Omnitus ® může způsobit závratě a ospalost, proto je během léčby třeba věnovat pozornost řízení vozidel a provádění dalších potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Formulář vydání

Sirup, 0,8 mg / ml. Po 200 ml v lahvi z tmavého skla hydrolytické skupiny III uzavřené PE plastovým víčkem s kontrolou prvního otevření. Na horní straně víčka je schéma otevírání lahve. 1 fl. společně s odměrkou z polypropylenu (objem 5 ml, rýhovaný pro objem 2,5 ml) v papírové krabičce.

Potahované tablety s řízeným uvolňováním, 20 mg, 50 mg. 10 tab. v blistru z hliníkové fólie a PVC fólie. 1 bl. v krabičce.

Výrobce

Výrobce / balírna / balírna (sirup): Hemofarm A.D., Vrsac, pobočka výrobního závodu Sabac, Srbsko. 1500, Sabac, st. Hajduk Velkova bb.

Výrobce / balírna / balírna (potahované tablety s řízeným uvolňováním): Hemofarm A.D. 26300, Srbsko, Vrsac, Beogradsky way bb.

Tel.: 13/803100; fax: 13/803424.

Držitel rozhodnutí o registraci / Vydání kontroly kvality: Hemofarm A.D. 26300, Srbsko, Vrsac, Beogradsky way bb.

Organizace přijímající nároky: Nizhpharm JSC. 603950, Rusko, Nižnij Novgorod, st. Salganskaya, 7.

Tel.: (831) 278-80-88; faxem (831) 430-72-28.

e-mail: [email protected]

Podmínky výdeje z lékáren

Podmínky skladování léčiva Omnitus ®

Udržujte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Omnitus ®

Potahované tablety s řízeným uvolňováním 20 mg - 2 roky.

Potahované tablety s řízeným uvolňováním 50 mg - 2 roky.

sirup 0,8 mg / ml - 5 let.

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

OMNITUS 0,0008 / ML 200ML FLACOVÝ SIRUP

Průhledná, bezbarvá, viskózní kapalina s vanilkovým zápachem.

1 ml sirupu obsahuje: aktivní složku butamirát citrát 0,8 mg; pomocné látky - sorbitol 70% (nekrystalizující) - 405,00 mg, glycerol - 290,00 mg, sodná sůl sacharinu - 0,60 mg, kyselina benzoová -1,15 mg, vanilin - 0,60 mg, anýzový olej - 0, 15 mg, 96% ethanol - 3,00 μl, hydroxid sodný - 0,10 mg, čištěná voda - až 1,00 ml.

Uvnitř. Sirup obsahuje 1 odměrku (5 ml): Děti od 3 do 6 let (15-22 kg) - 2 odměrky (10 ml) 3x denně od 6 do 9 let (22-30 kg) - 3 odměrky (15 ml) 3krát denně po dobu 9 let (40 kg) - 3 odměrky (15 ml) 4krát denně Dospělí: - 6 odměrek (30 ml) 3krát denně

Centrální antitusikum

Pacientům s diabetes mellitus může být předepsán lék, protože sorbitol a sacharin se používají jako sladidlo v sirupu, tablety obsahují laktózu. Lék Omnitus obsahuje 3 μl (nebo 0,003 ml) ethanolu v 1 ml. Pokud je dávka pozorována, pacient užije jednu dávku 0,03 ml ethanolu (v 10 ml sirupu). Existuje nebezpečí pro lidi s onemocněním jater, alkoholismem, epilepsií, mozkovými chorobami, stejně jako pro těhotné ženy a děti.

U butamirátu nebyly popsány žádné lékové interakce. Během léčby drogami se nedoporučuje konzumovat alkoholické nápoje, stejně jako léky, které potlačují centrální nervový systém (hypnotika, antipsychotika, trankvilizéry a jiné léky).

Antitusikum, má expektorans, mírný bronchodilatační a protizánětlivý účinek. Butamirát citrát není chemicky ani farmakologicky příbuzný s opiovými alkaloidy a má přímý účinek na centrum kašle, zlepšuje spirometrii a okysličování krve..

Absorpce je vysoká. Po požití sirupu v dávce obsahující 150 mg citrát-butamirátu je maximální plazmatická koncentrace hlavního metabolitu (kyseliny 2-fenylbutyrátové) pozorována po 1,5 hodině a při užívání tablety s řízeným uvolňováním (50 mg) je 6,4 μg / ml, - 9 ha 1,4 μg / ml. Poločas sirupu je 6 hodin, u tablet -13 hodin. Neexistuje žádný kumulativní účinek. Butamirát citrát se rychle hydrolyzuje v plazmě na kyselinu 2-fenylmaslovou a diethylaminoethoxyethanol. Oba tyto metabolity, které mají také antitusivní účinek, se z velké části váží na plazmatické proteiny, což vysvětluje jejich dlouhodobou přítomnost v plazmě. Následně se hlavní metabolit, kyselina 2-fenylmaslová, oxiduje na kyselinu 14C-p-hydroxy-2-fenylmaslovou. Všechny tři metabolity se vylučují ledvinami, přičemž kyselé metabolity jsou spojeny hlavně s kyselinou glukuronovou.

Suchý kašel jakékoli etiologie (nachlazení, chřipka, černý kašel a další stavy). Potlačení kašle v předoperačním a pooperačním období, během operace, bronchoskopie.

Přecitlivělost, těhotenství (I. trimestr), kojení, děti do 3 let.

Příznaky: nevolnost, zvracení, ospalost, průjem, závratě, snížený krevní tlak. Léčba: aktivním uhlím, solnými laxativy, symptomatickou terapií (podle indikací).

Exantém, nevolnost, průjem, závratě, alergické reakce.

200 ml léčiva v injekční lahvičce z hydrolytické skupiny III z tmavého skla, utěsněné plastovým víčkem s kontrolou prvního otvoru. Na horní straně víčka je schéma otevírání lahve. 1 lahvička s odměrkou (5 ml, linka pro 2,5 ml) a návod k použití v papírové krabičce.

Sirup Omnitus 0,8 mg / ml 200 ml s odměrkou

Kód prodejce:

Účinné látky:

Formulář vydání:

Výrobce:

Nejlépe před:

Existují kontraindikace, poraďte se s lékařem

Vzhled produktu se může lišit od vzhledu zobrazeného na fotografii

  • Instrukce

Návod k použití

Složení

1 ml sirupu obsahuje 0,8 mg účinné látky butamirát-citrát,

pomocné látky - sorbitol 70% (nekrystalizující) - 405,00 mg, glycerol - 290,00 mg, sodná sůl sacharinu - 0,60 mg, kyselina benzoová -1,15 mg, vanilin - 0,60 mg, anýzový olej - 0, 15 mg, 96% ethanol - 3,00 μl, hydroxid sodný - 0,10 mg, čištěná voda - až 1,00 ml.

Farmakokinetika

Absorpce je vysoká. Po požití sirupu v dávce obsahující 150 mg citrát-butamirátu je maximální plazmatická koncentrace hlavního metabolitu (kyseliny 2-fenylbutyrátové) pozorována po 1,5 hodině a při užívání tablety s řízeným uvolňováním (50 mg) je 6,4 μg / ml, - 9 ha 1,4 μg / ml. Poločas sirupu je 6 hodin, u tablet -13 hodin. Neexistuje žádný kumulativní účinek. Butamirát citrát se rychle hydrolyzuje v plazmě na kyselinu 2-fenylmaslovou a diethylaminoethoxyethanol. Oba tyto metabolity, které mají také antitusivní účinek, se z velké části váží na plazmatické proteiny, což vysvětluje jejich dlouhodobou přítomnost v plazmě. Následně se hlavní metabolit, kyselina 2-fenylmaslová, oxiduje na kyselinu 14C-p-hydroxy-2-fenylmaslovou. Všechny tři metabolity se vylučují ledvinami, přičemž kyselé metabolity jsou spojeny hlavně s kyselinou glukuronovou.

Indikace pro použití

Suchý kašel jakékoli etiologie (nachlazení, chřipka, černý kašel a další stavy). Potlačení kašle v předoperačním a pooperačním období, během operace, bronchoskopie.

Kontraindikace

Příznaky: nevolnost, zvracení, ospalost, průjem, závratě, snížený krevní tlak. Léčba: aktivním uhlím, solnými laxativy, symptomatickou terapií (podle indikací).

Způsob podání a dávkování

Sirup obsahuje 1 odměrku (5 ml):

od 3 do 6 let (15-22 kg) - 2 odměrky (10 ml) 3krát denně

od 6 do 9 let (22-30 kg) - 3 odměrky (15 ml) 3krát denně

nad 9 let (40 kg) - 3 odměrky (15 ml) 4krát denně

Dospělí: - 6 odměrných lžiček (30 ml) třikrát denně

Podmínky skladování

Skladujte při teplotách od 15 do 25 ° C, chraňte před světlem.

Udržujte mimo dosah dětí!

Skladovatelnost

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

speciální instrukce

Pacientům s diabetes mellitus může být předepsán lék, protože sorbitol a sacharin se používají jako sladidlo v sirupu, tablety obsahují laktózu.

Lék Omnitus obsahuje 3 μl (nebo 0,003 ml) ethanolu v 1 ml. Pokud je dávka pozorována, pacient užije jednu dávku 0,03 ml ethanolu (v 10 ml sirupu).

Existuje nebezpečí pro lidi s onemocněním jater, alkoholismem, epilepsií, mozkovými chorobami, stejně jako pro těhotné ženy a děti.

Popis

Průhledná, bezbarvá, viskózní kapalina s vanilkovým zápachem.

Podmínky výdeje z lékáren

Dávková forma

Farmakodynamika

Antitusikum, má expektorans, mírný bronchodilatační a protizánětlivý účinek.

Butamirát citrát není chemicky ani farmakologicky příbuzný s opiovými alkaloidy a má přímý účinek na centrum kašle, zlepšuje spirometrii a okysličování krve..

Vedlejší efekty

Exantém, nevolnost, průjem, závratě, alergické reakce.

Interakce

U butamirátu nebyly popsány žádné lékové interakce. Během léčby drogami se nedoporučuje konzumovat alkoholické nápoje, stejně jako léky, které potlačují centrální nervový systém (hypnotika, antipsychotika, trankvilizéry a jiné léky).

Předávkovat

Příznaky: nevolnost, zvracení, ospalost, průjem, závratě, snížený krevní tlak. Léčba: aktivním uhlím, solnými laxativy, symptomatickou terapií (podle indikací).

Omnitus

Složení

Jedna tableta léku Omnitus obsahuje 20 nebo 50 mg citrát-butamirátu a takové neaktivní pomocné látky jako: monohydrát laktózy, hypromelóza, stearát hořečnatý, mastek, koloidní bezvodý oxid křemičitý, povidon. Složení pláště filmu zahrnuje: ethylcelulózu, hypromelózu, mastek, makrogol, oxid titaničitý a žluté barvivo E110 "Sunset".

1 ml sirupu obsahuje 0,8 mg citrát-butamirátu a pomocné neaktivní látky: nekrystalizující sorbitol 70 procent, glycerol, sacharinát sodný, kyselina benzoová, anýzový olej, vanilin, ethanol 96 procent hydroxid sodný a destilovaná voda.

Formulář vydání

Omnitus je k dispozici ve formě tablet s řízeným uvolňováním ve filmovém obalu s dávkou účinné látky 20 nebo 50 mg, žluté nebo oranžové, kulaté, bikonvexní a také ve formě sirupu.

  • Tablety jsou baleny v PVC nebo hliníkových blistrech po 10 kusech, v kartonové krabičce je 1 blistr, zatímco sirup se prodává ve 200 ml injekčních lahvičkách z tmavého skla, uzavřených plastovým víčkem a s první kontrolou otevírání.
  • Sirup je dodáván s 5 ml odměrkou s rizikem 2,5 ml. Jeden karton - 1 láhev.

farmaceutický účinek

Má protizánětlivé, bronchodilatační, antitusické a expektorační účinky.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Omnitus je centrálně působící antitusikum. Účinná látka nemá chemickou ani farmakologickou podobnost s opiáty a působí přímo na centrum kašle, které má expektorans, mírný bronchodilatační a protizánětlivý účinek, zlepšuje spirometrii (studie vnějšího dýchání) a okysličování krve.

Farmakokinetika

  • Absorpce: vysoká absorpce. Užívání 150 mg sirupu je schopné způsobit maximální plazmatickou koncentraci hlavního metabolitu - kyseliny 2-fenylmaslové za 90 minut - 6,4 μg / ml, 50 mg tablety - po 9 hodinách - 1,4 μg / ml.
  • Metabolismus: hydrolyzován v plazmě na kyselinu 2-fenylmaslovou a diethylaminoethoxy-ethanol. Poté se vážou na plazmatické bílkoviny, poté se oxiduje hlavní metabolit. Droga se v těle nehromadí.
  • Poločas citrát-butamirátu při užívání sirupu je 6 hodin, při užívání 50 mg tablet - 13 hodin. Vylučování probíhá ledvinami. Kyselé metabolity se vylučují hlavně jako glukuronidy.

Indikace pro použití

  • Suchý kašel jakéhokoli původu, včetně kašle způsobeného nachlazením, černým kašlem nebo chřipkou.
  • Potlačení kašle v předoperačním nebo pooperačním období při chirurgickém zákroku a bronchoskopii.

Kontraindikace

  • kojení;
  • přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva;
  • těhotenství;
  • do 6 let věku Omnitus je kontraindikován v 20 mg tabletách;
  • dávka 50 mg je kontraindikována u osob mladších 18 let.

Na rozdíl od tablet by se sirup neměl užívat pouze v prvním trimestru těhotenství a u dětí mladších 3 let..

Vedlejší efekty

Pokud jde o trávicí systém: mohou se objevit nevolnosti a průjem.

Mezi dalšími vedlejšími účinky byly zaznamenány následující reakce těla: závratě, exantém a různé projevy alergické reakce.

Návod k použití Omnitusu (způsob a dávkování)

Lék musí být užíván perorálně, bez žvýkání, před jídlem..

Podle pokynů k použití tablet Omnitus závisí jejich použití na věku pacienta:

  • 20 mg - dospělí by měli užívat 2 tablety. 2 nebo 3krát denně je pacientům ve věkové kategorii 6-12 let předepsána 1 tabulka. dvakrát denně, od 12 let, 1 tableta třikrát denně;
  • 50 mg - dospělým se doporučuje užívat 1 tabletu každých 8-12 hodin.

Návod k použití sirupu Omnitus zahrnuje použití odměrné lžičky o objemu 5 ml. Dávka není pro různé věkové kategorie stejná:

  • dospělí a starší lidé - 30 ml (odpovídá 6 odměrkám) 3krát denně;
  • od 9 let (hmotnost dítěte 40 kg) - 15 ml (odpovídá 3 odměrkám) 4krát během dne;
  • 6-9 let (hmotnost 22-30 kg) - 15 ml (odpovídá 3 odměrkám) 3x denně;
  • 3-6 let (hmotnost 15-22 kg) - 10 ml (odpovídá 2 odměrkám) 3x denně.

Předávkovat

Předávkování se projevuje následujícími příznaky: nevolnost doprovázená zvracením, průjem a také závratě nebo ospalost, snížený krevní tlak.

Jako léčba je aktivně uhlím předepsáno projímadlo a v případě potřeby se doporučuje symptomatická léčba.

Interakce

V současné době nebyly popsány lékové interakce s butamirátem..

Podmínky prodeje

Předpis není nutný k nákupu léku.

Podmínky skladování

Na suchém a tmavém místě. Teplota 15-25 ° Celsia.

Pozornost! Kvůli bezpečnosti vašich dětí uchovávejte drogu mimo dosah.

Skladovatelnost

Tablety jsou platné dva roky od data uvolnění léku a sirup je pět let.

speciální instrukce

Standardní jednorázová dávka 10 ml sirupu obsahuje 0,03 ml ethanolu, což je třeba vzít v úvahu při předepisování léku pacientům s onemocněním jater nebo mozku, alkoholismem, epilepsií, protože léčba může představovat zdravotní riziko..

Při léčbě přípravku Omnitus byste neměli předepisovat léky, které mohou tlumit centrální nervový systém, například: trankvilizéry, hypnotika, antipsychotika. Pacienti by se navíc měli zdržet pití alkoholu..

Omnitus

Omnitus: návod k použití a recenze

Latinský název: Omnitus

ATX kód: R05DB13

Aktivní složka: butamirát

Výrobce: Hemofarm (Srbsko)

Popis a aktualizace fotografií: 22.10.2018

Ceny v lékárnách: od 175 rublů.

Omnitus je antitusikum s expektorančními, protizánětlivými a mírnými bronchodilatačními vlastnostmi.

Uvolněte formu a složení

  • Potahované tablety s řízeným uvolňováním: kulaté, bikonvexní; 20 mg - od žluté po oranžovou, 50 mg - tmavě červená (10 ks v blistrech, 1 blistr v papírové krabičce);
  • sirup: viskózní bezbarvá průhledná kapalina s vanilkovou vůní (200 ml v lahvičkách z tmavého skla, uzavřených plastovými víčky s kontrolou prvního otevření, v lepenkové krabičce 1 lahvička s odměrkou 5 ml a zářezem pro měření objemu 2,5 ml).

Pilulky

Složení 1 tablety:

  • účinná látka: butamirát citrát - 20 nebo 50 mg;
  • pomocné složky (jejich obsah pro tablety 20/50 mg): monohydrát laktózy (218,5 / 230,5 mg), hypromelóza (70/85 mg), mastek (10/10 mg), bezvodý koloidní oxid křemičitý (2/6 mg), stearát hořečnatý (8/12 mg), povidon (1,5 / 1,5 mg);
  • složení filmového obalu (pro tablety 20/50 mg): mastek (4,7 / 4,95 mg), makrogol (1,253 / 1,273 mg), ethylcelulóza (3,14 / 3,183 mg), hypromelóza (5,105 / 5,305 mg), oxid titaničitý (1,041 / 1,061 mg); v tabletách 20 mg - barvivo „Sunset“ žlutá (E 110) (11%) (1,261 mg), v tabletách 50 mg - karmínové barvivo „Ponso“ 4R (E 124) (2,122 mg) a hnědý lak [barvivo černé ( E151), barvivo azorubin (E122), barvivo "Sunset" žlutá (E110)] (0,106 mg).

Sirup

Složení 1 ml sirupu:

  • účinná látka: butamirát citrát - 0,8 mg;
  • pomocné složky: hydroxid sodný (0,1 mg), kyselina benzoová (1,15 mg), glycerol (290 mg), sacharinát sodný (0,6 mg), sorbitol 70% nekrystalizující (405 mg), ethanol 96% (0,003) ml), anýzový olej (0,15 mg), vanilin (0,6 mg), čištěná voda (do 1 ml).

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Butamirát citrát - aktivní složka přípravku Omnitus - má přímý účinek na centrum kašle, zlepšuje spirometrii a okysličování krve.

Látka není příbuzná s opiovými alkaloidy, ani farmakologicky, ani chemicky..

Farmakokinetika

Butamirát citrát se vyznačuje vysokou absorpcí. Po užití tablety v dávce 50 mg je maximální koncentrace (C.max) v plazmě hlavního metabolitu je pozorován po 9 hodinách a je 1,4 μg / ml, po užití sirupu v dávce 150 mg Cmax zaznamenáno po 1,5 hodině, což odpovídá 6,4 μg / ml. Nemá kumulativní účinek.

Butamirát citrát se rychle hydrolyzuje v plazmě na diethylaminoethoxyethanol a kyselinu 2-fenylmaslovou. Oba metabolity mají také antitusivní účinky. Vyznačují se vysokou vazbou na plazmatické proteiny, díky čemuž jsou v plazmě po dlouhou dobu. Kyselina 2-fenylmaslová, hlavní metabolit, se dále oxiduje na kyselinu 14C-p-hydroxy-2-fenylmaslovou. Všechny tyto metabolity se vylučují ledvinami. Kyselé metabolity jsou spojovány hlavně s kyselinou glukuronovou.

Indikace pro použití

Podle pokynů je přípravek Omnitus určen k léčbě suchého kašle jakékoli etiologie (včetně černého kašle, chřipky a nachlazení).

Lék je také předepsán k potlačení kašle během bronchoskopie, chirurgických zákroků, v pre- a pooperačním období.

Kontraindikace

  • období laktace;
  • přecitlivělost na složky léčiva.

Další kontraindikace pro tablety:

  • těhotenství;
  • dětský věk: pro dávku 20 mg - až 6 let, pro dávku 50 mg - až 18 let;

Další kontraindikace pro sirup:

  • I trimestr těhotenství;
  • děti do 3 let.

Návod k použití Omnitusu: metoda a dávkování

Obě lékové formy přípravku Omnitus jsou určeny k perorálnímu podání.

Pilulky

Tablety Omnitus se doporučuje užívat před jídlem a polykat celé.

V dávce 50 mg jsou tablety předepsány dospělým - 1 ks. každých 8-12 hodin.

V dávce 20 mg tablety jsou předepsány takto:

  • dospělí - 2 ks 2-3krát denně;
  • teenageři od 12 let - 1 ks. 3krát denně;
  • děti 6-12 let - 1 ks. 2krát denně.

Sirup

Dávky sirupu v závislosti na věku:

  • dospělí - 30 ml 3krát denně;
  • děti od 9 let (váží 40 kg) - 15 ml 4krát denně;
  • děti 6-9 let (22-30 mg) - 15 ml 3x denně;
  • děti 3-6 let (15-22 kg) - 10 ml 3x denně.

1 plná odměrka odpovídá 4 mg butamirátu (objem 5 ml sirupu).

Vedlejší efekty

Omnitus může způsobit alergické reakce, závratě, nevolnost, průjem, exantém.

Předávkovat

V případě předávkování lékem se vyskytují následující příznaky: snížený krevní tlak, závratě, ospalost, nevolnost, průjem, zvracení.

Nejprve je uveden příjem aktivního uhlí a solných projímadel. Další léčba - symptomatická (podle indikací).

speciální instrukce

Diabetes mellitus není kontraindikací k užívání přípravku Omnitus. Sirup obsahuje jako sladidlo sacharin a sorbitol. Tablety obsahují laktózu.

Ve formě sirupu obsahuje Omnitus ethanol: v 1 ml - 0,003 ml. Jedna dávka (10 ml sirupu) obsahuje 0,03 ml.

Vzhledem k obsahu etanolu v sirupu je nebezpečný pro těhotné ženy, děti, pacienty s onemocněním mozku a jater, epilepsií a alkoholismem.

Vliv na schopnost řídit vozidla a složité mechanismy

Aplikace během těhotenství a kojení

Ve formě sirupu je Omnitus kontraindikován po celou dobu těhotenství, ve formě tablet - v prvním trimestru.

Pokud je vhodné užívat drogu během laktace, doporučuje se dočasně přerušit kojení.

Použití u dětí

Věkové omezení pro různé formy vydání Omnitusu:

  • až 3 roky - pro sirup;
  • do 6 let - pro tablety 20 mg;
  • do 18 let - pro tablety 50 mg.

Pro porušení funkce jater

Sirup Omnitus obsahuje ethanol, a proto tato léková forma léku představuje potenciální nebezpečí pro pacienty s onemocněním jater.

Lékové interakce

Během léčby se musíte zdržet pití alkoholických nápojů. Neměli byste užívat léky, které tlumí centrální nervový systém, jako jsou sedativa, antipsychotika a prášky na spaní..

Interakce butamirátu s jinými léky nejsou popsány.

Analogy

Analogy Omnitus jsou Codelac Neo, Sinekod, Panatus, Panatus Forte.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti různých dávkových forem:

  • tablety - 2 roky;
  • sirup - 5 let.

Podmínky skladování: suché (pro tablety), chráněné před světlem a mimo dosah dětí, místo s teplotou okolí od 15 do 25 ° С.

Podmínky výdeje z lékáren

Dostupné bez lékařského předpisu.

Recenze Omnitusu

Podle recenzí je Omnitus účinný, rychle působící a levný lék, který eliminuje suchý kašel různé etiologie..

Ve formě sirupu má produkt příjemnou chuť, je vhodné jej dát dětem..

Nevýhodám je, že někteří pacienti připisují vysoký obsah barviv v tabletách Omnitus, podle jejich názoru velmi škodlivé (není jasné, k čemu jsou potřebné).

Cena Omnitusu v lékárnách

Cena za Omnitus je:

  • 125-220 rublů pro balení 10 tablet s dávkou 20 mg;
  • 170-260 rublů pro balení 10 tablet s dávkou 50 mg;
  • 145-190 rublů za 1 láhev sirupu.

Omnitus: ceny v online lékárnách

Omnitus 20 mg potahované tablety s řízeným uvolňováním 10 ks.

Omnitus 0,8 mg / ml sirup 200 ml 1 ks.

Omnitus 50 mg potahované tablety s řízeným uvolňováním 10 ks.

Sirup Omnitus 0,8 mg / ml 200 ml

Omnitus tablety 20mg 10 ks.

Omnitus tablety 50mg 10 ks.

Vzdělání: I.M. První moskevská státní lékařská univerzita Sechenov, specializace "Všeobecné lékařství".

Informace o léku jsou generalizovány, jsou poskytovány pouze pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčba je zdraví škodlivá!

Antidepresivum klomipramin vyvolává orgasmus u 5% pacientů.

Používáme 72 svalů, abychom řekli i ta nejkratší a nejjednodušší slova..

Nejvzácnější chorobou je Kuruova nemoc. Pouze zástupci kmene Fur na Nové Guineji jsou nemocní. Pacient umírá od smíchu. Předpokládá se, že příčinou nemoci je konzumace lidského mozku..

Kromě lidí trpí prostatitidou pouze jeden živý tvor na planetě Zemi - psi. To jsou opravdu naši nejvěrnější přátelé.

Ve Velké Británii existuje zákon, podle kterého chirurg může odmítnout provést operaci pacienta, pokud kouří nebo má nadváhu. Osoba se musí vzdát špatných návyků a pak možná nebude potřebovat operaci..

Existují velmi zvědavé lékařské syndromy, například nutkavé polykání předmětů. U pacienta trpícího touto mánií bylo v žaludku nalezeno 2 500 cizích předmětů.

Dříve se myslelo, že zívání obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo vyvráceno. Vědci prokázali, že člověk zíváním ochlazuje mozek a zlepšuje jeho výkon.

Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

Pád z osla vám pravděpodobně zlomí krk, než když spadnete z koně. Nepokoušejte se toto tvrzení vyvrátit..

Lidský mozek váží asi 2% celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebovává asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek extrémně náchylným k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku..

Během provozu náš mozek tráví množství energie, které se rovná 10-wattové žárovce. Takže obraz žárovky nad vaší hlavou v okamžiku, kdy vznikne zajímavá myšlenka, není tak daleko od pravdy..

Nejvyšší tělesná teplota byla zaznamenána u Willieho Jonese (USA), který byl přijat do nemocnice s teplotou 46,5 ° C.

Při pravidelné návštěvě solária se šance na rakovinu kůže zvyšuje o 60%.

Zubní lékaři se objevili relativně nedávno. V 19. století bylo vytrhávání špatných zubů součástí povinností běžného kadeřníka..

Očekávaná délka života pro leváky je kratší než pro praváky.

Částečně chybějící zuby nebo dokonce úplná bezzubost mohou být důsledkem traumatu, kazu nebo onemocnění dásní. Ztracené zuby však lze nahradit zubními náhradami..

Návod k použití Omnitus ® (Omnitus)

Držitel rozhodnutí o registraci:

Kontakty pro dotazy:

Dávkové formy

reg. №: ЛСР-008118/08 od 14.10.08 - Neomezeně Datum opětovné registrace: 01.04.19
Omnitus ®
reg. №: ЛСР-008118/08 od 14.10.08 - Neomezeně Datum opětovné registrace: 01.04.19
reg. №: P N00959 od 11.09.08 - neurčitě Datum opětovné registrace: 09.01.19

Uvolňovací forma, obal a složení léčiva Omnitus ®

Tablety s řízeným uvolňováním, potažené filmem od žluté do oranžové, kulaté, bikonvexní; na průřezu je jádro bílé nebo téměř bílé.

1 záložka.
butamirát citrát20 mg

Pomocné látky: monohydrát laktózy, hypromelóza, mastek, stearát hořečnatý, koloidní oxid křemičitý, povidon.

Složení skořápky: hypromelóza, mastek, ethylcelulóza, makrogol, oxid titaničitý, oranžové barvivo (E110).

10 kusů. - blistry (1) - kartonové obaly.

Tablety s řízeným uvolňováním, potahované, tmavě červené, kulaté, bikonvexní; na průřezu je jádro bílé nebo téměř bílé.

1 záložka.
butamirát citrát50 mg

Pomocné látky: monohydrát laktózy, hypromelóza, mastek, stearát hořečnatý, koloidní oxid křemičitý, povidon.

Složení skořápky: hypromelóza, mastek, ethylcelulóza, makrogol, oxid titaničitý, karmínové barvivo (Ponso 4R) (E124), hnědý lak (oranžové žluté barvivo (E110), azorubinové barvivo (E122), diamantové černé barvivo (E151)).

10 kusů. - blistry (1) - kartonové obaly.

Sirup ve formě průhledné, bezbarvé nebo nažloutlé viskózní kapaliny s vanilkovým zápachem.

1 ml
butamirát citrát0,8 mg

Pomocné látky: 70% sorbitol (nekrystalizující), glycerol, sodná sůl sacharinu, kyselina benzoová, vanilin, anýzový olej, 96% ethanol, hydroxid sodný, čištěná voda.

200 ml - lahve z tmavého skla (1) s odměrkou (objem 5 ml, linka na objem 2,5 ml) - kartonové obaly.

farmaceutický účinek

Butamirát, aktivní složka přípravku Omnitus®, je centrálně působící antitusikum. Chemicky ani farmakologicky se nevztahuje na opiové alkaloidy. Nevytváří závislost ani závislost. Potlačuje kašel a má přímý účinek na centrum kašle. Působí bronchodilatačně (rozšiřuje průdušky). Pomáhá usnadnit dýchání, zlepšuje spirometrii (snižuje odpor dýchacích cest) a okysličování krve (nasycuje krev kyslíkem).

Farmakokinetika

Po perorálním podání je absorpce vysoká. Po požití léku ve formě sirupu v dávce 150 mg je Cmax v plazmě hlavního metabolitu (kyselina 2-fenylbutanová) pozorována po 1,5 hodině a je 6,4 μg / ml, při užívání tablety s řízeným uvolňováním (50 mg), 9 hodin, respektive 1,4 μg / ml.

Distribuce a metabolismus

Butamirát se v krevní plazmě hydrolyzuje na kyselinu 2-fenylmaslovou a diethylaminoethoxyethanol. Tyto metabolity mají také antitusivní aktivitu a podobně jako butamirát se z velké části (asi 95%) váží na plazmatické proteiny, což způsobuje jejich dlouhý T 1/2.

Kyselina 2-fenylmaslová je částečně metabolizována hydroxylací v para poloze. Při opakovaném podávání léku není pozorována kumulace.

T 1/2 butamirátu při užívání léku ve formě sirupu je 6 hodin, ve formě tablet - 13 hodin. K vylučování tří metabolitů dochází hlavně ledvinami; po konjugaci v játrech jsou kyselé metabolity převážně vázány na kyselinu glukuronovou.

Indikace léku Omnitus ®

  • suchý kašel jakékoli etiologie (s nachlazením, chřipkou, černým kašlem a dalšími stavy);
  • potlačit kašel v předoperačním a pooperačním období, během chirurgických zákroků, bronchoskopie.
Otevřete seznam kódů ICD-10
Kód ICD-10Indikace
A37Černý kašel
J06.9Akutní infekce horních cest dýchacích NS
J10Chřipka způsobená identifikovaným sezónním virem chřipky
R05Kašel
Z51.4Přípravné postupy pro následnou léčbu nebo vyšetření nezařazené jinde

Dávkovací režim

Lék se podává orálně před jídlem..

Tablety se užívají bez žvýkání..

Sirup obsahuje 1 odměrku (5 ml).

Dospělí mají předepsané 2 tablety. 2-3krát denně; děti nad 12 let - 1 tab. 3krát denně; děti ve věku od 6 do 12 let - 1 tab. 2krát denně.

Dospělí mají předepsanou 1 kartu. každých 8-12 hodin.

Tablety se užívají před jídlem bez žvýkání..

Pokud kašel přetrvává déle než 5 dní po zahájení léčby, vyhledejte lékaře.

Dospělí mají předepsáno 6 odměrných lžiček (30 ml) 3krát denně; děti starší 9 let (tělesná hmotnost od 40 kg) - 3 odměrné lžíce (15 ml) 4krát denně; děti ve věku od 6 do 9 let (tělesná hmotnost 22-30 kg) - 3 odměrné lžíce (15 ml) třikrát denně; děti ve věku od 3 do 6 let (tělesná hmotnost 15-22 kg) - 2 odměrky (10 ml) 3x denně.

Pokud kašel přetrvává déle než 5 dní po zahájení léčby, vyhledejte lékaře.

Pokyny k otevření lahve

Láhev je uzavřena bezpečnostním zařízením, které brání dětem v otevření. Abyste mohli lahvičku otevřít, musíte pevně zatlačit na horní část víčka a otočit ji proti směru hodinových ručiček. Po použití musí být lahvička pevně uzavřena; za tímto účelem musí být uzávěr lahve znovu pevně utažen.

Vedlejší účinek

Klasifikace výskytu nežádoucích účinků: velmi často (≥ 1/10), často (≥ 1/100, ze strany centrálního nervového systému: zřídka - závratě, ospalost.

Z trávicího systému: zřídka - nevolnost, průjem.

Alergické reakce: zřídka - kožní vyrážka, svědění, kopřivka.

Kontraindikace pro použití

  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • období kojení;
  • I trimestr těhotenství;
  • děti do 3 let (pro sirup);
  • děti do 6 let (20 mg tablety);
  • děti do 18 let (50 mg tablety);
  • intolerance laktózy, nedostatek laktázy, malabsorpce glukózy a galaktózy (tablety obsahují laktózu);
  • intolerance na fruktózu (sirup obsahuje sorbitol).

Sirup používejte opatrně v II. A III. Trimestru těhotenství. Vzhledem k přítomnosti etanolu v sirupu Omnitus ® by měl být lék používán s opatrností u pacientů se sklonem k rozvoji drogové závislosti, pacientů s onemocněním jater a mozku, pacientů s epilepsií, alkoholismem, v II. A III. Trimestru těhotenství a u dětí.

Aplikace během těhotenství a kojení

Nejsou k dispozici žádné údaje o bezpečnosti užívání léku během těhotenství a jeho průchodu placentární bariérou.

Užívání léku v prvním trimestru těhotenství je kontraindikováno.

V II. A III. Trimestru těhotenství je použití léku možné, pokud očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod.

Není známo, zda účinná látka léčiva nebo jeho metabolity pronikají do mateřského mléka, proto se užívání léčiva během kojení nedoporučuje..

Aplikace u dětí

Kontraindikace: děti do 6 let (20 mg tablety); děti a dospívající do 18 let (50 mg tablety), pro sirup - děti do 3 let.

speciální instrukce

Sirup obsahuje jako sladidla sorbitol a sacharin, takže přípravek ve formě sirupu lze použít u pacientů s cukrovkou.

Vliv na schopnost řídit vozidla a mechanismy

Omnitus ® může způsobit závratě a ospalost, proto je během léčby třeba věnovat pozornost řízení vozidel a provádění dalších potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Předávkovat

Příznaky: závratě, ospalost, nevolnost, zvracení, průjem, zhoršená koordinace pohybů, snížený krevní tlak.

Léčba: výplach žaludku; aktivní uhlí, solná laxativa, symptomatická léčba (podle indikací).

Lékové interakce

Nebyly popsány žádné lékové interakce s butamirátem.

Během léčby drogami se nedoporučuje konzumovat alkoholické nápoje ani léky, které potlačují centrální nervový systém (včetně prášků na spaní, neuroleptik, trankvilizérů).

Vzhledem k tomu, že butamirát potlačuje reflex kašle, je třeba se vyhnout současnému užívání expektorantů, aby se zabránilo hromadění sputa v dýchacích cestách s rizikem vzniku bronchospasmu a infekce dýchacích cest..

Podmínky skladování léčiva Omnitus ®

Lék ve formě tablet by měl být skladován při teplotě nepřesahující 25 ° C ve spotřebitelském balení.

Doba použitelnosti léku Omnitus ®

Lék ve formě sirupu by měl být skladován při teplotě nepřesahující 25 ° C ve spotřebitelském balení Doba použitelnosti je 5 let. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Po otevření uchovávejte lahvičku ve spotřebitelském balení při teplotě 15 ° až 25 ° C a používejte do data exspirace.

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí..

Články O Zánět Hltanu