Hlavní Sputum

Sinecod® (sirup)

Pokyny pro lékařské použití drogy

Evidenční číslo:

Obchodní název: SINEKOD®

Mezinárodní nechráněný název: Butamirat.

Chemická struktura: 2- [2- (diethylamino) ethoxy] ethyl 2-fenylbutyrát citrát

Léková forma:

Složení:

Pomocné látky: roztok sorbitolu 70% m / m, glycerin (glycerol), sodná sůl sacharinu, kyselina benzoová, vanilin, ethanol 96% v / v., Hydroxid sodný 30% m / m, čištěná voda.

Popis: bezbarvá průhledná kapalina s vůní vanilky

Farmakoterapeutická skupina:

ATX kód: R05DB13.

Farmakologické vlastnosti

Butamirát, účinná látka přípravku Sinekod, je centrálně působící antitusikum, které není chemicky ani farmakologicky příbuzné opiovým alkaloidům. Má expektorans, mírný bronchodilatační a protizánětlivý účinek, má přímý účinek na centrum kašle, zlepšuje spirometrii (snižuje odpor dýchacích cest) a okysličování krve.

Farmakokinetika
Butamirát se při perorálním podání rychle a úplně vstřebává. Po užití 150 mg butamirátu je maximální plazmatické koncentrace hlavního metabolitu (kyseliny 2-fenylmaslové) dosaženo přibližně za 1,5 hodiny a je 6,4 μg / ml. Poločas je 6 hodin. Když je lék znovu jmenován, jeho koncentrace v krvi zůstává lineární a není pozorována žádná kumulace. V krvi začíná hydrolýza butamirátu, původně na kyselinu 2-fenylmaslovou a diethylaminoethoxyethanol. Tyto metabolity mají také antitusivní aktivitu. Podobně jako butamirát mají metabolity téměř maximální (asi 95%) stupeň vazby na plazmatické bílkoviny, což mimo jiné způsobuje jejich dlouhý poločas z plazmy. Metabolity se vylučují hlavně močí, přičemž kyselé metabolity jsou z velké části spojeny s kyselinou glukuronovou.

Indikace pro použití

Suchý kašel jakékoli etiologie (včetně černého kašle). Potlačení kašle v pre- a pooperačním období během operace a bronchoskopie.

Kontraindikace
Přecitlivělost na složky léku, děti do 3 let (u dětí do 3 let můžete použít kapky Sinekod k perorálnímu podání).

Aplikace během těhotenství a kojení

Ve studiích prováděných na zvířatech nebyly zaznamenány žádné nepříznivé účinky na plod. U těhotných žen nebyly provedeny žádné kontrolované studie. V tomto ohledu by se přípravek Sinekod neměl užívat v prvním trimestru těhotenství. V II. A III. Trimestru je použití přípravku Sinekod možné s přihlédnutím k přínosu pro matku a možnému riziku pro plod. Vzhledem k nedostatku údajů o vylučování léčivé látky do mateřského mléka se užívání přípravku Sinekod během kojení nedoporučuje..

Způsob podání a dávkování
Uvnitř, před jídlem.
Děti od 3 do 6 let - 5 ml 3krát denně;
6-12 let - 10 ml 3krát denně;
12 let a starší - 15 ml 3krát denně;
dospělí - 15 ml 4krát denně.
Použijte měřicí čepičku (součást dodávky).

Vedlejší efekty
Kožní vyrážka, nevolnost, průjem, závratě (frekvence menší než 1%), alergické reakce.

Předávkovat
Příznaky: Ospalost, nevolnost, zvracení, průjem, ztráta rovnováhy a nízký krevní tlak.

Léčba: aktivním uhlím, solnými projímadly, udržováním funkce kardiovaskulárního a dýchacího systému.

Interakce s jinými léčivými přípravky
U butamirátu nebyly popsány žádné lékové interakce.

speciální instrukce

Sirup obsahuje jako sladidla sacharin a sorbitol, proto jej lze předepisovat pacientům s diabetes mellitus.

Formulář vydání

100 ml a 200 ml sirupu v injekčních lahvičkách z tmavého skla s víčkem z polyethylenu a polypropylenu, vybavených dětským bezpečnostním systémem a polypropylenovým odměrným víčkem. 1 lahvička spolu s návodem k použití je umístěna v kartonové krabici.

Skladovatelnost
5 let. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky skladování
Při teplotě nepřesahující 30 ° C, mimo dosah dětí.

Podmínky výdeje z lékáren.
Přes pult.

Výrobce (všechny fáze, včetně vydávání kontroly kvality)
Novartis Consumer Health S.A.
Route de l`Etraz, 1260 Nyon, Švýcarsko Švýcarsko

Sirup Sinekod - návod k použití pro děti i dospělé

Kašel, který je ponechán bez dozoru, se časem zesiluje, útoky se stávají častými, pacient nemůže ani spát. Aby se zabránilo různým komplikacím, je důležité včas rozpoznat příčinu a zahájit léčbu. Sirup Sinekod - návod k použití uvádí, že zvyšuje koncentraci kyslíku v krvi, snižuje citlivost ve stěnách průdušek, ideální k léčbě dospělého a dítěte od 3 let. Toto čiré řešení je účinné při černém kašli, laryngitidě a dalších patologických stavech, jejichž příznaky jsou suchý kašel..

Sirup proti kašli Sinekod

Je to antitusikum, které rychle potlačuje záchvat suchého kašle na úrovni reflexu. Sinekod je široce používaný lék pro dospělé a děti. Tato léková forma má centrální účinek proti kašli a nepatří k opiovým alkaloidům. Při užívání sirupu klesá odpor dýchacích cest, to znamená, že je odstraněna citlivost centra kašle z mozku na periferní impulsy.

I když účinek dráždivé látky na dýchací cesty může během léčby zůstat, kašel se nevyskytuje. Sirup Sinekod má v první řadě symptomatický účinek, proto je jeho použití oprávněné u mnoha patologických stavů, protože lék výrazně usnadňuje stav pacienta. Lék zvyšuje hladinu kyslíku (okysličení krve), má bronchodilatační účinek.

Složení

Lék Sinekod, používaný k léčbě onemocnění dýchacích cest, patří do skupiny bronchodilatancií. Sirup je bezbarvá kapalina s vanilkovým zápachem. 1 ml léčiva obsahuje léčivou látku butamirát citrát 1,5 mg. Sirup navíc obsahuje některé pomocné složky:

  • glycerol;
  • vanilin;
  • 96% ethanolu;
  • roztok sorbitolu;
  • kyselina benzoová;
  • čištěná voda.

Formulář vydání

Sirup Sinekod se vyrábí pro dospělé a děti v tmavě hnědých skleněných lahvích o objemu 100 a 200 ml. Láhev je balena v kartonovém obalu, který navíc obsahuje praktickou měřící čepičku s odstupňováním, která usnadňuje měření dávkování a podrobné pokyny k použití produktu. Sinekod je k dispozici v několika dalších dávkových formách: kapky, tablety v hustém obalu.

  • Kterou deku je lepší vybrat
  • Zmenšení velikosti prsou chirurgickým zákrokem, dietou a zrakem
  • Jak otevřít kokosový ořech - jednoduché a rychlé doma, video

Farmakodynamika a farmakokinetika

Po perorálním podání je sirup rychle a úplně absorbován do krevního řečiště a dosahuje maximální koncentrace v krvi přibližně po 2 hodinách. Použití léku snižuje zánětlivý proces a poté, co složky léku potlačují kašel, začíná expektorační účinek léku. Poločas rozpadu léku z těla je 6 hodin. Zcela metabolity se vylučují ledvinami spolu s močí.

Indikace pro použití

Pokyny k léku doporučují užívat sirup k úlevě od kašle (suchý). Účinně se lék vyrovná se syndromem kašle kuřáků během záchvatů. Lék je často předepisován pacientům, kteří mají podstoupit operaci dýchacích cest nebo bronchoskopii, pokud je nežádoucí kašel. Použití Sinecode se zobrazuje, když:

  • zánět pohrudnice;
  • zánět hltanu;
  • zánět hrtanu;
  • tracheobronchitida;
  • bronchitida;
  • Černý kašel;
  • bronchiální astma a jiné patologické stavy dýchacích cest.

Kontraindikace

Podle pokynů nemá lék žádné výrazné kontraindikace. V tomto ohledu může být sirup použit pro akumulaci sputa a pro antitusický účinek. Na věku pacienta však záleží. Tuto lékovou formu přípravku Sinekod nemůžete předepsat dětem do 3 let. Absolutní kontraindikací k užívání tohoto léku je individuální nesnášenlivost těla ke složkám, které tvoří lék.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat lidem, kteří jsou náchylní k alergickým reakcím při užívání antitusického sirupu, protože léčba může způsobit zarudnutí kůže, svědění, vyrážky a další příznaky alergie. Před použitím si musíte pečlivě přečíst pokyny a poté provést kožní test. K tomu je třeba na vnitřní stranu zápěstí nanést malé množství sirupu a chvíli ho ponechat. Pokud po 5-10 minutách pokožka zůstane bez zarudnutí a vyrážky, je použití léku povoleno.

Jak se přípravek Sinekod užívá

Antitusivní sirup se užívá před jídlem. Dávka a délka léčby předepisuje lékař v závislosti na věku, tělesné hmotnosti pacienta, diagnóze, závažnosti onemocnění. Podle pokynů se lék používá v následující dávce:

  • dospělí - 15 ml 4krát denně;
  • děti 3-6 let - 5 ml 3krát denně;
  • děti 6-12 let - 10 ml 3krát denně;
  • děti ve věku 12-16 let - 15 ml 3krát denně.

Doba přijetí by neměla překročit 7 dní, ale pokud po týdnu příznaky přetrvávají, musíte znovu požádat o radu lékaře, aby upravil dávkování nebo vyměnil lék. K přesnému odměření dávky byste měli použít odměrku, která je součástí balení. Po každém použití umyjte odměrku pod tekoucí vodou..

Sinekod

Složení

Sirup Sinekod:

  • sacharinát sodný;
  • glycerol;
  • vanilin;
  • kyselina benzoová;
  • voda.

Složení kapek:

  • v 1 ml - 5 mg citrát-butamirátu.
  • sacharinát sodný;
  • glycerol;
  • vanilin;
  • kyselina benzoová;
  • voda.

Dragee (mnoho lidí se mylně domnívá, že se jedná o pilulky):

  • hlavní látkou je butamirát dihydrogencitrát (50 mg v jedné tabletě);
  • laktóza;
  • Pomocné látky.

Formulář vydání

  • Jedna lahvička kapek obsahuje 20 ml, balení - jedna láhev.
  • Jedna láhev sirupu - 200 ml, v balení - jedna láhev.
  • Jedno balení obsahuje pilulky - 10 ks..

farmaceutický účinek

Lék Sinecod na kašel (latinsky Sinecod) má bronchodilatační účinek, usnadňuje dýchání při kašli. Snižuje centrální účinek centra kašle. Zlepšuje spirometrický výkon. Je důležité, aby byl Sinekod lékem na suchý kašel.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Sinekod je lék na kašel s centrálním účinkem, který nesouvisí s opiovými alkaloidy. Odpor dýchacích cest klesá s léčbou.

Po požití se vstřebává velmi rychle, účinku se dosáhne 1,5 hodiny po požití. Není pozorována žádná akumulace látek v těle (kumulace). Výstupy močovým systémem.

Indikace pro použití

  • k léčbě suchého kašle;
  • při kašli v důsledku kouření;
  • s černým kašlem;
  • s bronchitidou;
  • s tracheitidou.

Kontraindikace

  • tento lék by neměli užívat lidé s přecitlivělostí na složky léku;
  • během těhotenství (první trimestr);
  • s plicním krvácením;
  • děti do 3 let by neměly užívat sirup;
  • kapky jsou kontraindikovány u dětí mladších 2 měsíců;
  • pilulky jsou kontraindikovány u dětí mladších 6 let.

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky tohoto léku jsou v anotacích popsány zřídka, jsou však možné:

Návod k použití Sinekodu (metoda a dávkování)

Sinecode v kapkách proti kašli:

  • 2 měsíce - 1 rok - 10 kapek 4krát denně (vždy před jídlem);
  • 1 rok - 3 roky - 15 kapek 4krát denně (vždy před jídlem);
  • Od 3 let - 25 kapek 4krát denně (povinné před jídlem).

Sirup Sinekod, návod k použití:

Sirup na suchý kašel by měl být užíván v různých dávkách v závislosti na věku:

  • 3 roky - 6 let - 5 ml 3krát denně;
  • 6-12 let - 10 ml 3krát denně;
  • Od 12 let - 15 ml 3krát denně.

Tento lék mohou užívat i dospělí, nejedná se pouze o dětský sirup, jak se mnozí domnívají. Dospělí musí tento lék užívat 4krát denně, 15 ml..

Pokyny pro použití dražé:

  • 6-12 - 1 tableta 2krát denně;
  • Po 12 letech - 3 tablety denně;
  • Pro dospělé - 2 tablety 3x denně.

Nemůžeš žvýkat!

Kolik dní by měl být tento lék užíván? Až 7 dní; pokud nedojde ke zlepšení, musíte přestat užívat drogu a poradit se s lékařem.

Předávkovat

V případě předávkování lékem se objeví následující příznaky:

  • ospalost;
  • nevolnost;
  • závrať.

Měli byste vypít aktivní uhlí a okamžitě se poradit s lékařem.

Interakce

Interakce tohoto léku s jinými léky nebyla popsána..

Podmínky prodeje

Sinekod je vydáván v lékárnách bez lékařského předpisu..

Podmínky skladování

Tento léčivý přípravek by měl být skladován na tmavém místě při pokojové teplotě (ale ne vyšší než 30 stupňů) a mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Sinekodovy analogy

  • Stoptussin
  • Fluditek
  • Erespal
  • Ascoril
  • Omnitus
  • Panatus (Forte)

Cena analogů Sinekodu je přibližně stejná, s výjimkou Erespalu, jehož cena je vyšší než u všech ostatních. Tato droga nemá žádné ruské analogy.

Což je lepší: Stopussin nebo Sinekod?

Tyto léky mají téměř stejný účinek na lidské tělo. Jediným rozdílem je, že sirup proti kašli Sinekod léčí pouze suchý kašel a Stoptussin má také expektorační účinek. Jinak není žádný rozdíl, takže lékaři velmi často předepisují pacientovi tyto dva léky, ze kterých si mohou vybrat..

Sirup a kapky Sinekod pro děti

Návod k použití sirupu pro děti:

  • 3 roky - 6 let - 5 ml 3krát denně;
  • 6-12 let - 10 ml 3krát denně;
  • Od 12 let - 15 ml 3krát denně.

Dávkování kapek pro děti:

  • 2 měsíce - 1 rok - 10 kapek 4krát denně;
  • 1 rok - 3 roky - 15 kapek 4krát denně;
  • Od 3 let - 25 kapek 4krát denně.

Musí se užívat před jídlem!

Recenze o Sinecode pro děti
Recenze na kapky a sirup Sinekod jsou obecně pozitivní. Někteří rodiče však tvrdí, že podobné léky pomohly jejich dětem rychleji a efektivněji. Například Stoptussin je dobrým analogem pro děti..

Sinekod během těhotenství

Tento lék lze užívat během těhotenství, s výjimkou prvního trimestru..

Recenze společnosti Sinekod

Recenze sirupu: Mnoho pacientů reaguje na tento lék pozitivně: lék skutečně pomáhá bezchybně se suchým kašlem.

Recenze kapek: Názory pacientů na kapky jsou rozděleny. Někteří lidé doporučují tuto drogu a chválí ji a někteří vůbec nepomáhají - Sinekod neléčí samotný kašel, ale jednoduše jej potlačuje.

Recenze lékařů o pilulkách: Mnoho lékařů často předepisuje tento lék pacientům, při správném příjmu pilulek je pozorována progresivní dynamika.

Na Wikipedii nejsou žádné informace o Sinecode.

Cena Sinekodu, kde koupit

Cena sirupu v Rusku kolísá kolem 160-300 rublů. Cena na Ukrajině je 50-80 UAH.

Cena tablet v Rusku je asi 200 rublů. Můžete si je koupit na Ukrajině za 40-50 UAH.

Cena Sinekodu v kapkách v Rusku je 150-250 rublů. Kolik stojí jejich nákup na Ukrajině? Tento nákup lze provést zaplacením 30-60 UAH.

Sinekod

Sinekod: návod k použití a recenze

Latinský název: Sinecod

ATX kód: R05DB13

Aktivní složka: Butamirát

Výrobce: NOVARTIS CONSUMER HEALTH, Švýcarsko

Aktualizace popisu a fotografie: 08/07/2019

Ceny v lékárnách: od 173 rublů.

Sinekod je antitusikum.

Uvolněte formu a složení

  • sirup (vanilka): bezbarvá průhledná kapalina s vůní vanilky (100 a 200 ml v lahvích z tmavého skla, v lepenkové krabici, 1 lahvička s odměrkou);
  • kapky k perorálnímu podání (pro děti): čirá tekutina, bezbarvá nebo se nažloutlým nádechem, s vůní vanilky (po 20 ml v lahvičkách z tmavého skla vybavených dávkovačem kapátka a systémem pro první otevření, v papírové krabičce 1 lahvička).

Léčivou látkou je butamirát citrát:

  • 1 ml sirupu - 1,5 mg;
  • 1 ml kapky - 5 mg.

Pomocné látky sirupu: voda, kyselina benzoová, sacharinát sodný, glycerol, roztok sorbitolu 70%, ethanol 96%, vanilin, hydroxid sodný 30%.

Další složky kapek: roztok sorbitolu 70%, ethanol 96%, kyselina benzoová, sacharinát sodný, glycerol, hydroxid sodný 30%, vanilin, voda.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Aktivní složkou přípravku Sinekod je butamirát, který je součástí skupiny centrálně působících antitusik. Tato látka nepatří k opiovým alkaloidům ani z chemického, ani z farmakologického hlediska a nevede ke vzniku závislosti nebo závislosti.

Butamirát potlačuje kašel přímým působením na centrum kašle. Sinekod se vyznačuje bronchodilatačním (bronchodilatačním) účinkem a usnadňuje dýchání, zlepšuje okysličení krve (nasycení kyslíkem) a spirometrii (klesá odpor dýchacích cest).

Farmakokinetika

Ester butamirátu se rychle a téměř úplně vstřebává a hydrolyzuje v plazmě za vzniku diethylaminoethoxyethanolu a kyseliny 2-fenylmaslové. Studie týkající se vztahu mezi příjmem potravy a absorpcí účinné látky Sinekodu nebyly provedeny. Při užívání dávek 22,5–90 mg se obsah diethylaminoethoxyethanolu a kyseliny 2-fenylmaslové mění přímo úměrně s množstvím užívaného léku.

Butamirát je detekován v krvi již 5-10 minut po perorálním podání dávek 22,5, 45, 67,5 a 90 mg. S léčebným režimem, který zahrnuje užívání léku v kterékoli z výše uvedených dávek, je maximální plazmatické koncentrace dosaženo během 1 hodiny. Při perorální dávce 90 mg je obsah butyrátu v krvi 16,1 ng / ml.

Průměrná plazmatická hladina kyseliny 2-fenylmaslové je dosažena během 1,5 hodiny. Po podání dávky 90 mg byl pozorován maximální obsah látky 3052 ng / ml. Střední plazmatické koncentrace diethylaminoethoxyethanolu je dosaženo za 0,67 hodiny s maximální koncentrací 160 ng / ml zaznamenanou po podání dávky 90 mg.

Butamirát se vyznačuje velkým distribučním objemem v rozmezí 81–112 litrů (je třeba vzít v úvahu korekci tělesné hmotnosti v kg) a také se téměř úplně váže na plazmatické bílkoviny. Kyselina 2-fenylmaslová se vyznačuje vysokou mírou vazby na plazmatické proteiny při všech úrovních dávkování (22,5–90 mg). V průměru se pohybuje v rozmezí 89,3–91,6%. Diethylaminoethoxyethanol se váže na plazmatické bílkoviny o 28,8–45,7%. Neexistují žádné přesné údaje o tom, zda butamirát prochází placentární bariérou nebo do mateřského mléka..

Rychlost hydrolýzy butamirátu je extrémně vysoká. Kyselina 2-fenylmaslová vytvořená v důsledku tohoto procesu se dále částečně metabolizuje hydroxylací v para poloze.

Všechny metabolity se vylučují hlavně ledvinami. Ti z nich, kteří mají kyselou reakci, se po konjugaci v játrech váží hlavně na kyselinu glukuronovou. Obsah konjugátů kyseliny 2-fenylmaslové v moči je významně vyšší než v krevní plazmě. Butamirát je detekován v moči do 48 hodin po užití Sinekodu. Při 96hodinové době odběru představuje podíl této látky vylučované močí přibližně 0,02, 0,02, 0,03 a 0,03% z užívaných dávek 22,5, 45, 67,5 a 90 mg, v uvedeném pořadí.

Butamirát se vylučuje močí hlavně ve formě diethylaminoethoxyethanolu, jehož hladina je významně vyšší než v nekonjugované kyselině 2-fenylmaslové nebo butamirátu v nezměněné formě.

Poločas butamirátu, kyseliny 2-fenylmáselné a diethylaminoethoxyethanolu je 1,48 - 1,93, 23,26 - 24,42 a 2,72 - 2,9 hodiny, v uvedeném pořadí.

Indikace pro použití

Sinekod se používá k symptomatické léčbě suchého kašle různé etiologie: s černým kašlem, během bronchoskopie a chirurgických zákroků, pokud je to nutné, potlačuje kašel v před- a pooperačním období.

Kontraindikace

  • I trimestr těhotenství;
  • období laktace;
  • děti do 2 měsíců - na kapky, do 3 let - na sirup;
  • přecitlivělost na složky léčiva.

S opatrností: II. A III. Trimestr těhotenství.

Návod k použití Sinekodu: metoda a dávkování

Lék musí být užíván perorálně před jídlem..

Doporučené dávky sirupu:

  • děti ve věku 3–6 let - 5 ml 3x denně;
  • děti ve věku 6–12 let - 10 ml třikrát denně;
  • dospívající ve věku 12-18 let - 15 ml 3krát denně;
  • dospělí - 15 ml 4krát denně.

Pro snadné dávkování je s lahvičkou opatřena odměrka. Po každém použití by se měl umýt a vysušit..

Doporučené dávky kapek Sinekod pro děti v závislosti na věku:

  • 2-12 měsíců - 10 kapek 4krát denně;
  • 1-3 roky - 15 kapek 4krát denně;
  • nad 3 roky - 25 kapek 4krát denně.

Doba léčby - ne více než 7 dní.

Pokud potřebujete léčit děti do 2 let, měli byste se poradit s lékařem.

Vedlejší efekty

Lék je obecně dobře snášen. Ve vzácných případech (> 1/10 000,

Sinecod ® (Sinecod)

Léčivá látka:

Obsah

  • 3D obrázky
  • Složení
  • farmaceutický účinek
  • Farmakodynamika
  • Farmakokinetika
  • Indikace léku Sinekod
  • Kontraindikace
  • Aplikace během těhotenství a kojení
  • Vedlejší efekty
  • Interakce
  • Způsob podání a dávkování
  • Předávkovat
  • speciální instrukce
  • Formulář vydání
  • Výrobce
  • Podmínky výdeje z lékáren
  • Podmínky skladování léku Sinekod
  • Doba použitelnosti léku Sinekod
  • Ceny v lékárnách
  • Recenze

Farmakologická skupina

  • Central Antitussive [Antitussive]

Nosologická klasifikace (ICD-10)

  • A37 Černý kašel
  • J999 * Diagnóza onemocnění dýchacích cest
  • R05 Kašel
  • Chirurgická praxe Z100 * TŘÍDA XXII
  • Z98.8 Jiné určené pooperační stavy

3D obrázky

Složení

Perorální kapky pro děti1 ml
účinná látka:
butamirát citrát5 mg
pomocné látky: roztok sorbitolu 70% m / m - 405 mg; glycerol - 290 mg; sacharinát sodný - 1,15 mg; kyselina benzoová - 1,15 mg; vanilin - 1,15 mg; ethanol - 96% v / v - 3 mg; hydroxid sodný 30% m / m - 0,5 mg; voda - do 1 ml
Sirup s vanilkovou příchutí nebo aroma1 ml
účinná látka:
butamirát citrát1,5 mg
pomocné látky: roztok sorbitolu 70% m / m - 40,5 g; glycerol - 29 g; sacharinát sodný - 0,06 g; kyselina benzoová - 0,115 g; vanilin - 0,06 g; ethanol 96% v / v - 0,25 g, hydroxid sodný 30% m / m - 0,031 g, voda - do 100 ml

Popis lékové formy

Perorální kapky pro děti: čirá tekutina, bezbarvá až bezbarvá se nažloutlým leskem, s vůní vanilky.

Sirup: bezbarvá průhledná kapalina s vůní vanilky.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Butamirát, aktivní složka přípravku Sinekod®, je centrálně působící antitusikum. Nevztahuje se na opiové alkaloidy ani v chemické struktuře, ani ve farmakologických vlastnostech.

Potlačuje kašel a má přímý účinek na centrum kašle. Působí bronchodilatačně (rozšiřuje průdušky). Pomáhá usnadnit dýchání, zlepšuje spirometrii (snižuje odpor dýchacích cest) a okysličování krve (nasycuje krev kyslíkem).

Farmakokinetika

Butamirát se při perorálním podání rychle a úplně vstřebává. Po užití 150 mg butamirátu Cmax v plazmě hlavního metabolitu (kyseliny 2-fenylmaslové) je 6,4 μg / ml a je dosaženo přibližně za 1,5 hodiny. Při opětovném podání léčiva zůstává jeho koncentrace v krvi lineární a není pozorována žádná kumulace.

V krvi začíná hydrolýza butamirátu, původně na kyselinu 2-fenylmaslovou a diethylaminoethoxyethanol. Tyto metabolity mají také antitusivní aktivitu. Podobně jako butamirát mají metabolity téměř maximální (asi 95%) stupeň vazby na plazmatické proteiny, což mimo jiné určuje jejich dlouhý poločas z plazmy. Metabolity se vylučují hlavně ledvinami a kyselé metabolity jsou z velké části spojeny s kyselinou glukuronovou. T1/2 je 6 hodin.

Indikace pro Sinekod ®

Symptomatická léčba suchého kašle různé etiologie: kašel v předoperačním a pooperačním období, během chirurgických zákroků, bronchoskopie, s černým kašlem.

Kontraindikace

přecitlivělost na složky léčiva;

těhotenství (I. trimestr);

děti do 2 měsíců (na kapky) a do 3 let (na sirup).

S opatrností: těhotenství (II. A III. Trimestr).

Aplikace během těhotenství a kojení

Ve studiích na zvířatech nebyly zaznamenány žádné nepříznivé účinky na plod.

U těhotných žen nebyly provedeny žádné kontrolované studie. V tomto ohledu by se přípravek Sinekod ® neměl používat v prvním trimestru těhotenství. V II. A III. Trimestru je použití přípravku Sinecod ® možné s přihlédnutím k přínosu pro matku a možnému riziku pro plod..

Vzhledem k nedostatku údajů o vylučování butamirátu do mateřského mléka se užívání přípravku Sinekod® během laktace nedoporučuje..

Vedlejší efekty

Při užívání léku Sinekod® zřídka (≥ 1/10 000, CNS: ospalost, závratě.

Z gastrointestinálního traktu: nevolnost, průjem.

Na kůži: exantém.

Ostatní: zřídka - je možný rozvoj alergických reakcí.

Interakce

U butamirátu nebyly popsány žádné lékové interakce.

Způsob podání a dávkování

Uvnitř, před jídlem.

Kapky: děti od 2 měsíců do 1 roku - 10 kapek 4krát denně, 1-3 roky - 15 kapek 4krát denně, nad 3 roky - 25 kapek 4krát denně.

Sirup (měřeno odměrkou): děti od 3 do 6 let - 5 ml třikrát denně, 6-12 let - 10 ml třikrát denně, 12 let a starší - 15 ml třikrát denně; dospělí - 15 ml 4krát denně.

Měřicí čepičku je třeba po každém použití umýt a vysušit. Pokud kašel přetrvává déle než 7 dní, měli byste navštívit lékaře.

Předávkovat

Příznaky: ospalost, nevolnost, zvracení, průjem, závratě a nízký krevní tlak.

Léčba: výplach žaludku, jmenování aktivního uhlí, udržování vitálních funkcí těla. Neexistuje žádné speciální antidotum.

speciální instrukce

Vzhledem k tomu, že butamirát potlačuje reflex kašle, je třeba se vyhnout současnému užívání expektorantů, aby se zabránilo hromadění sputa v dýchacích cestách s rizikem vzniku bronchospasmu a infekce dýchacích cest. Kapky obsahují jako sladidla sacharinát a sorbitol, proto je lze předepisovat pacientům s diabetes mellitus.

Vliv na schopnost řídit vozidla nebo obsluhovat stroje. Sinekod ® může způsobit ospalost, proto je třeba po užití drogy opatrně řídit vozidla a vykonávat práci vyžadující soustředění pozornosti (například při práci s mechanismy).

Formulář vydání

Perorální kapky (pro děti), 5 mg / ml. 20 ml v lahvičce z tmavého skla vybavené dávkovačem kapek LDPE a polypropylenovým uzávěrem vybaveným prvním kontrolním systémem otevírání. 1 lahvička. umístěn v lepenkové krabici.

Sirup (vanilka), 1,5 mg / ml. 100 nebo 200 ml v lahvičce z tmavého skla, s PE a polypropylenovým uzávěrem, dětským bezpečnostním, s polypropylenovým odměrným uzávěrem. 1 lahvička. umístěn v lepenkové krabici.

Výrobce

Novartis Consumer Health SA. Rue de Letraz, 1260 Nyon, Švýcarsko.

Držitel rozhodnutí o registraci: Novartis Consumer Health SA.

Reklamace spotřebitelů by měly být zasílány společnosti Novartis Consumer Health LLC

Právní adresa: 123317, Moskva, Presnenskaya emb., 10.

Skutečná a poštovní adresa: 125315, Moskva, Leningradsky Prospect, 72 let, bldg. 3.

Tel.: (495) 969-21-65; fax: (495) 969-21-66.

e-mail: [email protected]

Podmínky výdeje z lékáren

Podmínky skladování léčiva Sinekod ®

Udržujte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti Sinekod ®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Sinekod (sirup, kapky, pilulky) - návod k použití, analogy, recenze, cena

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Složení, formy vydání a názvy

V současné době je Sinekod k dispozici v následujících lékových formách:

  • Dragee pro orální podání;
  • Orální sirup;
  • Perorální kapky pro děti i dospělé.

Uvedené lékové formy Sinekodu jsou současně odrůdami léku. Kapky pro děti i dospělé se často nazývají jednoduše „dětský Sinekod“, protože právě tato léková forma může být použita k zastavení kašle u kojenců téměř od narození a obsahuje odpovídající označení v názvu. Sirup lze použít i pro děti, ale pouze od tří let. Proto může pojem „dětský Sinekod“ znamenat sirup i kapky současně. Taková nepřesnost každodenních definic může způsobit zmatek, proto je při použití výrazu „dětský Sinekod“ nutné vyjasnit, která forma je povolena pro použití dětmi, což je v tomto konkrétním případě míněno.

Dragee je často mylně označován jako pilulky kvůli vnější podobnosti. Dragee jsou zvenčí skutečně identické s tabletami a rozdíly mezi nimi spočívají pouze v technologických vlastnostech přípravy hmoty z hlavních a pomocných látek. Ale technologické jemnosti výrobního procesu jsou důležité pouze pro lékárníky, a nikoli pro spotřebitele, proto pro lidi užívající lék je docela přijatelné nazývat tablety dražé. Sinecode však není k dispozici v tabletách, takže když někdo řekne „pilulky“, má na mysli přesně lékovou formu pilulek.

Všechny lékové formy přípravku Sinekod obsahují jednu a stejnou účinnou látku - butamirát. Množství butamirátu v různých formách léčiva je však jiné - každá tableta obsahuje 20 mg účinné látky, sirup - 1,5 mg na 1 ml a kapky pro dospělé a děti - 5 mg na 1 ml.

Tablety obsahují laktózu, mastek, koloidní oxid titaničitý a makrogol jako pomocné látky. Sirup a kapky obsahují stejné následující pomocné látky:

  • Sorbitol;
  • Glycerol;
  • Sacharinát sodný;
  • Kyselina benzoová;
  • Vanilin;
  • Ethanol;
  • Hydroxid sodný;
  • Destilovaná voda.

Sirup a kapky se navzájem liší pouze koncentrací účinné látky, množstvím rozpouštědla a názvem lékové formy.

Dragee Sinekod mají kulatý tvar s plochými stranami a jsou červené barvy. K dispozici v balení po 10 kusech. Kapky představují čirý roztok bezbarvé nebo slabě nažloutlé barvy s charakteristickým vanilkovým zápachem. K dispozici v 10 ml a 20 ml lahvích z tmavého skla. Sirup je čirá kapalina s charakteristickým vanilkovým zápachem, dostupná ve 100 ml a 200 ml lahvích z tmavého skla.

Terapeutický účinek Sinekodu

Sinekod má antitusický terapeutický účinek, který zajišťuje aktivní složka léčiva. Tento účinek spočívá v zastavení kašle potlačením aktivity centra kašle v mozku. To znamená, že Sinekod potlačuje práci centra kašle v mozku, v důsledku čehož průdušky nedostávají potřebný signál a osoba přestane kašlat..

Vzhledem k tomu, že úlevy od kašle je dosaženo potlačením konkrétního fyziologického centra v mozku, označuje Sinekod antitusické léky s centrálním účinkem. To znamená, že lék zcela vypíná reflex kašle na úrovni mozku. Žádná dráždivá látka tedy nemůže znovu způsobit kašel, pokud působení Sinekodu pokračuje..

Kromě potlačení kašle má Sinekod následující terapeutické účinky:

  • Bronchodilatační účinek (rozšiřuje lumen průdušek);
  • Snížený odpor dýchacích cest;
  • Zlepšení okysličení krve (nasycení kyslíkem).

Rozšíření lumen průdušek a snížení odporu dýchacích cest poskytuje výraznou úlevu od dýchání, stejně jako pronikání více vzduchu do plic. Kvůli zvýšení objemu inhalovaného vzduchu je krev lépe nasycena kyslíkem, a proto tkáně a orgány přestávají trpět hladem kyslíku.

Terapeutické účinky Sinekodu tedy nejen poskytují úlevu od suchého kašle, ale také usnadňují dýchání a zlepšují přísun kyslíku do orgánů a tkání lidského těla, což přispívá k rychlejšímu zotavení..

Při perorálním podání je Sinekod téměř úplně absorbován ze střeva do krevního řečiště a maximální koncentrace účinné látky v krvi je dosaženo po 1,5 hodině. S následujícími dávkami se koncentrace léčiva v krvi udržuje na stejné konstantní úrovni a bez zvýšení. Sinecode se nehromadí v krvi, takže pravděpodobnost předávkování, i při častém užívání, je velmi nízká. Lék se vylučuje z těla ledvinami velmi nízkou rychlostí. Takže poločas (doba, během níž je polovina podané dávky léčiva odstraněna z těla) Sinekoda je 6 hodin.

Sinekod a suchý kašel

V případě suchého kašle neexistuje žádná skutečná dráždivá látka dýchacích cest, kterou by bylo možné odstranit. V takové situaci mozek neustále dává signál, aby začal kašlat a snažil se odstranit podnět. Ale protože neexistuje žádné dráždivé činidlo a důvod spočívá přímo v zapáleném stavu sliznice, nebude možné jej odstranit kašlem. Mozek, který nedostává signál k zastavení dráždivého účinku na průdušky, však nadále vysílá signál do centra kašle a stále více se pokouší odstranit dráždivou látku. Přirozeně tento kašel neposkytuje žádnou výhodu ani úlevu, takže musí být potlačen..

Sinecode je účinný prostředek k potlačení právě takového suchého kašle, protože blokuje činnost centra kašle v mozku. Navzdory ústřednímu mechanismu účinku není Sinekod omamnou látkou, proto není návykový. Vzhledem k nedostatku závislosti a četným vedlejším účinkům, které jsou spojeny s centrálně působícími narkotickými antitusivními léky, lze Sinekod používat k potlačení suchého, bolestivého kašle po poměrně dlouhou dobu. To je přesně hlavní výhoda Sinekodu oproti centrálně působícím narkotickým antitusikům (například Codelac, Codelmikst, Codterpin a další).

Sinekod se doporučuje jako antitusikum pro jakýkoli suchý kašel, který se vyskytuje na pozadí různých onemocnění, jako je bronchospazmus, faryngitida, tracheitida, tracheobronchitida, bronchiální astma, chronická bronchitida, kašel kuřáka, pleurisy, diagnostické manipulace nebo operace atd. Sinekod lze navíc užívat v počátečních stadiích nachlazení, kdy se objeví bolestivý suchý kašel bez tvorby sputa. Mělo by se však pamatovat na to, že jakmile se v dýchacích cestách objeví sputum, mělo by se užívání antitusik, včetně Sinekodu, přerušit, protože je třeba je odstranit z průdušek.

Sinekod - indikace k použití

Návod k použití

Sinekod - návod k použití sirupu a kapek

Kapky a sirup je třeba užívat před jídlem. Před použitím se doporučuje lahvičku mírně protřepat kapkami nebo sirupem, aby se obsah dobře promíchal.

Pokud používáte sirup, vyjměte přiloženou odměrku a nalijte do ní požadované množství roztoku. Veškerý sirup nalitý do odměrky musí být vypit. Pokud se do uzávěru náhodně nalije více sirupu, než je nutné, pak se jej v žádném případě nepokoušejte nalít zpět do lahve. V takovém případě byste měli přebytečný sirup jednoduše nalít do umyvadla nebo toalety, abyste nepřijali příliš mnoho drogy. Po odměření požadovaného množství sirupu se nápoj vypije přímo z víčka, aniž by se nalil do jiných nádob. Po vyjmutí sirupu z odměrky jej můžete opláchnout vodou. Uzávěr by měl být po každém použití důkladně omyt mýdlem a vodou a vysušen ručníkem nebo papírem.

Pokud používáte kapky, připravte si čistou lžíci nebo malou nádobku, například sklenici. Lahvičku několikrát protřepejte, poté ji otevřete, otočte ji svisle dnem vzhůru a odměřte požadovaný počet kapek do lžíce nebo malé nádobky. Když je změřen požadovaný počet kapek, musíte je vypít přímo z lžíce nebo malé nádoby a pak vypít trochu vody.

Pokud je dítěti podán sirup nebo kapky, je nutné zajistit, aby vypilo celé odměřené množství. Pokud dítě vyplivlo část odměřeného sirupu nebo kapek, neměli byste přidávat trochu Sinekodu „od oka“, je lepší dát mu celou dávku znovu po 2 hodinách.

K zastavení kašle u dětí mladších 3 let by se měly používat pouze kapky Sinekod. U dětí starších 3 let můžete použít kapky a sirup. A děti starší 6 let mohou užívat Sinekod v jakékoli dávkové formě - kapky, sirup nebo pilulky (tablety).

U dětí a dospělých v jakémkoli věku lze přípravek Sinekod používat maximálně 7 dní bez konzultace s lékařem. Pokud po týdnu kašel nezmizí a stále obtěžuje osobu, měli byste přestat užívat Sinekod a poradit se s lékařem.

Protože Sinekod potlačuje kašel, nelze jej užívat současně s expektoranty a mukolytickými léky, jejichž působení je zaměřeno na usnadnění a urychlení vylučování hlenu z dýchacích cest. Ve skutečnosti mají expektorans a antitusika diametrálně opačné účinky, takže je nelze použít společně. A mukolytické léky ředí sputum a zvyšují jeho objem, což v kombinaci s užíváním antitusika Sinekod může vyvolat hromadění sekrecí v dýchacích cestách s rizikem bronchospasmu a sekundární infekce plic nebo malých průdušek. Obecně se užívání přípravku Sinekod nedoporučuje užívat v kombinaci s jinými léky proti kašli, protože to může vést k závažným komplikacím..

Při použití kapek a sirupu je třeba mít na paměti, že obsahují sorbitol a sacharin, které jsou dobře tolerovány při diabetes mellitus, proto mohou lidé trpící touto chorobou užívat přípravky Sinekod.

Tablety Sinekod - návod k použití

Dragee Sinekod, které se v každodenní řeči obvykle nazývají tablety, je třeba užívat před jídlem. Požadované množství pilulek by mělo být spolknuto celé, bez žvýkání, lámání nebo drcení jinými způsoby, ale s malým množstvím čisté vody..

Přípravek Dragee lze podávat dětem starším šesti let a dospělým. Nedoporučuje se podávat Sinekod ve formě pilulek dětem mladším 6 let kvůli vysokému riziku rozdrcení.

Potlačující kašel by se neměl užívat déle než sedm dní. Pokud po týdnu léčby přípravkem Sinekod kašel nezmizí, měli byste okamžitě přestat užívat lék a poradit se s lékařem.

Také pilulky Sinekod nelze použít v kombinaci s expektoranty a mukolytickými léky, které jsou zaměřeny na zvýšení vylučování sputa z dýchacích cest. Kombinované užívání těchto léků může vyvolat závažné komplikace, včetně sekundární infekce dýchacích orgánů s rozvojem pneumonie.

Dávky Sinecode pro děti a dospělé

Dávky a frekvence aplikace kapek, sirupu a tablet Sinekod jsou určeny věkem dítěte a nezávisí na závažnosti nebo typu onemocnění, které vyvolalo výskyt přetrvávajícího, suchého, oslabujícího a bolestivého kašle..

Kapky Sinekod k zastavení kašle u dětí různého věku a dospělých se doporučují užívat v následujících dávkách:

  • Děti ve věku od 2 měsíců do 1 roku - užívejte 10 kapek, 4krát denně;
  • Děti ve věku od 1 do 3 let - užívejte 15 kapek, 4krát denně;
  • Děti starší 3 let, dospívající a dospělí - užívejte 25 kapek 4krát denně.

Doporučuje se užívat kapky Sinekod každých 6 hodin. Pokud tento režim nelze dodržet kvůli delšímu nočnímu spánku, měly by být kapky užívány bezprostředně před usnutím a bezprostředně po probuzení. Zbývající dávka kapek by měla být užívána v pravidelných intervalech po celý den..

Dospělí a dospívající nad 12 let mohou dávku zvýšit na 50-60 kapek najednou. U dětí se nedoporučuje dávkování kapek přesahující doporučené limity. Pokud lék nezastaví kašel, neměli byste dávku zvyšovat, ale přestaňte užívat Sinekod a poraďte se s lékařem. Perorální kapky jsou antitusikum užívané hlavně u malých dětí (do 3 let). Dětem starším 3 let se doporučuje podávat Sinekod ve formě sirupu, protože je lépe snášen a chutná, což je velmi důležité pro pozitivní vnímání drogy dítětem.

Sirup Sinekod se doporučuje pro suchý kašel (bez ohledu na jeho příčinu) u dětí a dospělých různého věku v následujících dávkách:

  • Děti ve věku 3 - 6 let - užívejte 5 ml třikrát denně;
  • Děti ve věku 6 - 12 let - užívejte 10 ml třikrát denně;
  • Děti ve věku 12 - 15 let - užívejte 15 ml třikrát denně;
  • Teenageři starší 15 let a dospělí - užívejte 15 ml čtyřikrát denně.

Sirup se doporučuje užívat v pravidelných 8hodinových intervalech. Sirup Sinekod je ideální pro použití u dětí a dospělých, proto se po dosažení věku tří let doporučuje užívat drogu v této formě, nikoli v kapkách. Děti starší 6 let mohou dostat nejen sirup, ale také pilulky, pokud vědí, jak pilulky polykat.

Tablety Sinekod se doporučují užívat se suchým kašlem v následujících dávkách, v závislosti na věku:

  • Děti ve věku 6 - 12 let - užívejte 1 tabletu dvakrát denně;
  • Děti od 12 do 15 let - užívejte 1 tabletu třikrát denně;
  • Teenageři starší 15 let a dospělí - užívejte 2 tablety 2-3krát denně.

Tablety Sinekod je třeba užívat v pravidelných intervalech. Pokud je třeba lék užívat dvakrát denně, měl by být dodržen interval mezi dávkami 12 hodin. Pokud se užívají třikrát denně - interval mezi nimi by měl být 8 hodin.

Dopad na schopnost ovládat mechanismy

Předávkovat

Interakce s jinými léčivými přípravky

Sinecode pro děti

Sinekod je schválen pro použití u dětí od raného věku (od dvou měsíců), protože je to lék s minimálním počtem vedlejších účinků, s nízkým rizikem závažných komplikací a podle mechanismu účinku nepatří k narkotickým antitusikům. Všechny tyto vlastnosti umožňují používat Sinekod k účinné úlevě od suchého kašle u dětí..

Navzdory bezpečnosti Sinekodu je však ve srovnání s jinými antitusiky velmi relativní. Například Sinekod může jako vedlejší účinek u dětí vyvolat otok hrtanu, který může způsobit potíže s dýcháním nebo udušení. Tento nežádoucí účinek je extrémně vzácný a mnohem méně častý než u jiných antitusik. Ale existuje a je teoreticky možný, i když se vyvíjí méně často než při užívání jiných léků, a proto Sinekod nelze považovat za zcela bezpečný lék. Sinekod je pouze bezpečnější než jiné léky, ale stejně jako téměř všechny léky nejde o neškodný nástroj, který lze použít podle vlastního uvážení bez konzultace a předepsání lékaře.

Proto, navzdory skutečnosti, že Sinekod lze použít k zastavení kašle u dětí, neměli byste drogu užívat bez konzultace s lékařem. Rovněž by neměly být překračovány doporučené dávky přípravku Sinekod pro děti, protože schopnost jejich ledvin vylučovat přebytek léčiva je omezená, v důsledku čehož se může vyvinout předávkování i při minimálním zvýšení správné dávky..

Sinekod během těhotenství a kojení

Klinické studie přípravku Sinekod na těhotných ženách ze zřejmých etických důvodů nebyly provedeny, proto z hlediska medicíny založené na důkazech nelze drogu považovat za zcela bezpečnou pro ženy, které nosí dítě. Pokusy na zvířatech však neodhalily žádné negativní účinky přípravku Sinekod na plod a průběh těhotenství, takže lze drogu považovat za podmíněně bezpečnou..

S ohledem na tuto podmíněnou bezpečnost by přípravek Sinekod neměl být užíván během prvního trimestru těhotenství, to znamená až do 13. týdne těhotenství, protože během tohoto období se nejsilněji může projevit nepravděpodobný, ale teoreticky možný nepříznivý účinek léku na plod. Ve druhém a třetím trimestru těhotenství (od 13. týdne do porodu) lze přípravek Sinekod použít za předpokladu, že přínos převáží nad hypotetickým rizikem.

Gynekologové v zásadě považují Sinekod za poměrně bezpečný lék, a proto je těhotným ženám povoleno užívat je k úlevě od suchého kašle, počínaje 13. týdnem těhotenství až do porodu. K rozhodnutí v každém konkrétním případě je však nutné poradit se s lékařem a nepředepisovat drogu sami.

V současné době není známo, zda se Sinekod vylučuje do mateřského mléka, proto se nedoporučuje užívat drogu během období kojení. Pokud je nutné užívat drogu, lékaři doporučují přerušit kojení na několik dní a převést dítě na umělé směsi. 12 hodin po užití poslední dávky Sinekodu můžete dítě znovu kojit.

Vedlejší efekty

Sinekod v jakékoli dávkové formě způsobuje nežádoucí účinky velmi zřídka. Výskyt vedlejších účinků přípravku Sinekod je více než jeden z 10 000, ale méně než 1 z 1 000.

Různé lékové formy přípravku Sinekod způsobují stejné následující nežádoucí účinky z různých orgánů a systémů:
1. Centrální nervový systém:

  • Ospalost;
  • Závrať.
2. Gastrointestinální trakt:
  • Nevolnost;
  • Průjem.
3. Kůže: Exantém (vyrážka).
4. Ostatní: Alergické reakce (vyrážka a svědění kůže).

Závratě obvykle vymizí po snížení dávky přípravku Sinecod.

Kontraindikace pro použití

Sinekod - analogy

Sinekod má na domácím farmaceutickém trhu synonyma a analogy. Synonyma jsou přípravky, které obsahují stejnou účinnou látku jako Sinekod. Analogy jsou léky, které obsahují další účinnou látku, ale mají stejný centrální antitusický účinek jako Sinekod.

Synonyma pro Sinekod jsou následující léky:

  • Sirup a tablety Omnitus;
  • Sirup a tablety Panatus;
  • Sirup a tablety Panatus Forte;
  • Codelac Neo tablety, kapky a sirup.

Následující léky jsou obdobou přípravku Sinekod:
  • Bitiodinové tablety;
  • Bronchitusen Vramed sirup;
  • Broncholinový šalvějový sirup;
  • Bronholitinový sirup;
  • Bronchotonový sirup;
  • Bronchocinový sirup;
  • Glaucinové tablety;
  • Libexin tablety;
  • Rengalin tablety a roztok;
  • Tablety estocinu.

Levný analog Sinekodu

Nejlevnějším synonymem pro Sinekod je Codelac Neo, jehož cena se pohybuje od 125 do 156 rublů.

Z analogů Sinekodu jsou nejlevnější následující léky:

  • Bronchitusen Vramed sirup - 51 - 64 rublů;
  • Broncholinový šalvějový sirup - 67-92 rublů;
  • Bronholitin - 58 - 73 rublů;
  • Bronchoton - 32-46 rublů.

Recenze

Recenze o přípravku Sinekod jsou poměrně obsáhlé a podrobné a popisují nejen obecný názor na drogu, ale i emocionální dojem ze seznámení se s drogou a řadu nuancí, které byste měli vědět o pravidlech pro její užívání. Většina recenzí o Sinekodu je pozitivní, protože lék rychle a účinně zastavil přetrvávající suchý kašel, který trápil osobu, a umožnil normální život a normální spánek.

V těchto pozitivních recenzích však téměř všichni lidé poznamenávají, že Sinekod je přesně antitusivní lék, to znamená, že jednoduše potlačuje kašel a neléčí ho, což může být v některých případech škodlivé a neužitečné, protože není vždy nutné se kašle zbavit. Tento aspekt je podle lidí velmi důležitý, proto v recenzích varují před předepisováním a používáním přípravku Sinekod, protože pouze lékař dokáže pochopit konkrétní situaci a rozhodnout, zda je třeba potlačit kašel.

Mnoho lidí s pozitivním hodnocením také poukazuje na nepříjemnou hořkou chuť drogy, která není vyrovnána ani sacharózou, ani vanilinem. Vzhledem k účinnosti Sinekodu však lidé připisují nepříjemnou chuť nevyhnutelnému nepohodlí spojenému s užíváním drogy, které lze tolerovat..

Negativní recenze na Sinekod jsou v konkrétním případě spojeny s jeho neúčinností. Někteří lidé v recenzích poznamenávají, že po užívání Sinekodu kašel nejen nezmizel, ale naopak zesílil.

Sinekod - recenze pro děti

Recenze přípravku Sinekod pro děti jsou ve většině případů pozitivní, což je způsobeno vysokou účinností léčiva k zastavení přetrvávajícího, bolestivého a suchého kašle. Téměř v každém přehledu však rodiče uvádějí, že navzdory skutečnosti, že Sinekod je účinný lék, nelze jej použít na žádný kašel, protože lék je velmi silný a měl by být používán pouze podle pokynů, jinak může zhoršit situaci a poškodit dítě.

V takových recenzích rodiče podrobně popisují, že lék by měl být užíván pouze se suchým, přetrvávajícím kašlem, který brání dítěti spát, jíst a hrát si. Pokud kašel není tak silný, pak byste podle rodičů neměli užívat Sinekod, protože lék potlačuje reflex kašle po dlouhou dobu, v důsledku čehož se v průduškách dítěte hromadí hlen, což může vyvolat těžký zápal plic. Obecná myšlenka všech pozitivních recenzí o přípravku Sinekod se odráží ve skutečnosti, že lék je účinný, ale nebezpečný, a proto by měl být používán pouze podle pokynů a se skutečnou potřebou.

Negativní recenze na Sinekod pro děti jsou nejčastěji kvůli neúčinnosti drogy v jednom či druhém případě. V takových situacích byli rodiče zklamaní a zanechali negativní zpětnou vazbu..

Sinekod (sirup, kapky, tablety) a Sinekod pro děti - cena

Autor: Nasedkina A.K. Specialista na biomedicínský výzkum.

Články O Zánět Hltanu