Hlavní Příznaky

Dětský zadek

Složení prostředků ACC v tabletách obsahuje aktivní složku acetylcystein a léčivo obsahuje také další složky: bezvodou kyselinu citrónovou, bezvodý uhličitan sodný, hydrogenuhličitan sodný, manitol, bezvodou laktózu, citrát sodný, kyselinu askorbovou, sacharinát sodný, příchuť.

ACC prášek obsahuje aktivní složku acetylcystein a také další složky: sacharózu, kyselinu askorbovou, sacharinát sodný, aroma.

Formulář vydání

Vyrábí se léčivo ACTS 100 (ACC pro děti) a ACC 200 (pro dospělé pacienty).

Tento léčivý přípravek je dostupný ve formě šumivých tablet a také ve formě granulí, které se používají k aplikaci roztoku. Tablety jsou bílé, na jedné straně s rizikem, mají ostružinovou chuť. Může být slabý zápach síry. Tablety se používají k přípravě roztoku - průhledného, ​​s ostružinovým aroma.

Granule jsou bílé, homogenní a mají vůni medu, citronu nebo pomeranče. Granulát je obsažen ve fóliových sáčcích v papírové krabičce po 20 sáčcích.

farmaceutický účinek

Wikipedia svědčí o tom, že látka acetylcystein je derivát aminokyseliny cystein. Produkuje mukolytický účinek, pod jeho vlivem je usnadněn proces vylučování sputa, protože látka přímo ovlivňuje reologické vlastnosti sputa. Jeho účinek je spojen se schopností rozbít disulfidové vazby mukopolysacharidových řetězců, v důsledku čehož je zaznamenána depolymerizace mukoproteinů ve sputu. Výsledkem je, že viskozita sputa klesá.

Lék je také aktivní, pokud má pacient hnisavé sputum..

Anotace také obsahuje informace, že ACC poskytuje antioxidační účinek spojený se schopností reaktivních sulfhydrylových skupin neutralizovat oxidační radikály vazbou na ně. Z tohoto důvodu se zvyšuje ochrana buněk před oxidací, ke které často dochází během zánětlivých reakcí..

Acetylcystein také aktivuje glutathion, který je důležitou součástí antioxidačního systému a chemické detoxikace těla..

Pokud se ACC používá k profylaxi, závažnost a frekvence exacerbací u lidí s cystickou fibrózou a chronickou bronchitidou se znatelně sníží.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Existuje vysoká úroveň absorpce léčiva. Metabolismus se vyskytuje v játrech, za vzniku aktivního metabolitu - cysteinu, také cystinu, diacetylcysteinu, směsných disulfidů.

Při perorálním podání je úroveň biologické dostupnosti 10% (protože existuje výrazný účinek prvního průchodu játry). Maximální plazmatická koncentrace je pozorována po 1-3 hodinách. Váže se na krevní bílkoviny o 50%.

Vylučuje se močí jako neaktivní metabolity. Poločas je 1 hodina, pokud má pacient zhoršenou funkci jater, může být prodloužen až na 8 hodin.

Prochází placentou, nejsou k dispozici žádné údaje o penetraci přes BBB.

Indikace pro použití

Byly zaznamenány následující indikace pro použití tohoto léku:

  • onemocnění dýchacího systému, při kterých se tvoří viskózní sputum, které je obtížné oddělit;
  • bronchiální a chronické;
  • tracheitida, obstrukční bronchitida, laryngotracheitida;
  • bronchiektázie;
  • zápal plic;
  • bronchiální astma;
  • cystická fibróza;
  • plicní absces;
  • chronická obstrukční plicní nemoc;
  • sinusitida a chronická;
  • zánět středního ucha.

Kontraindikace

Existují takové kontraindikace pro všechny formy léku:

  • vysoká citlivost na kteroukoli složku léčiva;
  • období exacerbace žaludečních a duodenálních vředů;
  • plicní krvácení;
  • hemoptýza;
  • těhotenství a kojení.

Opatrně předepisujte lék pacientům s anamnézou žaludečních nebo duodenálních vředů, s intolerancí histaminu (nelze ji užívat dlouhodobě), s bronchiálním astmatem, křečovými žilkami jícnu, obstrukční bronchitidou, onemocněním nadledvin, arteriální hypertenzí, selháním jater a / nebo ledvin.

Další kontraindikace pro 200 mg šumivé tablety:

  • nedostatek laktázy, intolerance laktózy;
  • malabsorpce glukózy a galaktózy;
  • věk pacienta do 2 let;

Další kontraindikace pro granule:

  • nesnášenlivost k fruktóze;
  • nedostatek sacharázy / izomaltázy;
  • nedostatek glukózo-galaktózy;
  • věk pacienta do 6 let.

Vedlejší efekty

V průběhu léčby se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

  • alergické projevy: vyrážka, kopřivka, exantém, svědění kůže, snížení krevního tlaku, tachykardie, angioedém; ve vzácných případech - anafylaktické reakce, toxická epidermální nekrolýza, Stevens-Johnsonův syndrom;
  • trávicí systém: bolest břicha, stomatitida, zvracení, průjem, nevolnost, pálení žáhy, dyspepsie;
  • dýchací systém: bronchospazmus, dušnost (projevuje se hlavně u lidí s bronchiálním astmatem);
  • smyslové orgány: pocit hluku v uších;
  • další projevy: horečka, bolest hlavy, krvácení (ojedinělé případy).

Návod k použití ACC (metoda a dávkování)

Lék v šumivých tabletách nebo granulích v sáčcích musí být užíván orálně a současně dodržovat dávku uvedenou v pokynech. Po jídle musíte pít.

ACTS prášek, návod k použití

Pokyny pro prášek ACC 100 mg stanoví, že látka musí být rozpuštěna v půl sklenici vody a poté okamžitě vypita. Děti od dvou do šesti let dostávají 200-300 mg drogy denně ve 2-3 dávkách. Dětští pacienti ACC ve věku od 6 do 14 let dostávají 300-400 mg denně ve 2-3 dávkách. Pacienti po 14 letech dostávají 400-600 mg léčiva denně ve 2-3 dávkách. Lidé, kteří trpí cystickou fibrózou a jejichž hmotnost je vyšší než 30 kg, mohou dostávat až 800 mg léků denně. V tomto případě je třeba vzít v úvahu všechny kontraindikace..

Pokud mluvíme o akutním onemocnění bez komplikací, pak může pacient dostat lék bez lékařského dohledu nejdéle po dobu pěti dnů. U chronických onemocnění by délku léčby měl stanovit lékař.

Návod k použití ACC pro děti

200 mg tablety nebo prášek pro děti se používají zřídka. Tento lék je předepsán dětem od 6 let. ACC prášek 100 mg pro děti se používá od 2 let, dávkování by mělo být předepsáno lékařem.

Šumivé tablety se rozpustí v 1 polévkové lžíci. vodu, můžete k tomuto účelu použít také čaj nebo džus.

Před užitím prášku 200 mg je třeba mít na paměti, že další bohatý nápoj může zvýšit mukolytický účinek léku. Jak používat 200 mg prášku závisí na doporučeních lékaře.

ACC na kašel na nachlazení lze užívat po dobu 5-7 dnů. Pokud lék během tohoto období nepomůže při kašli, musíte se poradit s lékařem, který dá doporučení, jak užívat ACC v sáčcích.

Je důležité zvážit, jak vypít 200 mg prášku na cystickou fibrózu a chronickou bronchitidu: v tomto případě léčba trvá déle.

Předávkovat

Pokud pacient užíval acetylcystein v dávce vyšší než 500 mg denně, může vykazovat známky předávkování, a proto je třeba přísně dodržovat předepsaný léčebný režim. V tomto případě se u pacienta může objevit zvracení, průjem, pálení žáhy a bolesti břicha. V případě předávkování se provádí symptomatická léčba.

Interakce

V případě současného podávání acetylcysteinu a látek potlačujících kašel se suchým kašlem může být potlačen reflex kašle a v důsledku toho je zaznamenána stagnace sputa..

V případě současné léčby antibiotiky (tetracykliny, peniciliny, cefalosporiny) lze zaznamenat jejich interakci s thiolovou skupinou acetylcysteinu. Výsledkem je, že antibakteriální aktivita těchto léků je snížena. Je důležité vyhnout se tomuto účinku, u kterého musíte dodržet interval nejméně 2 hodiny mezi užitím antibiotik a acetylcysteinu.

Při současném použití s ​​vazodilatačními léky a nitroglycerinem může být zvýšen jejich vazodilatační účinek..

Podmínky prodeje

Výrobek se prodává v lékárnách na lékařský předpis..

Podmínky skladování

Uchovávejte granule a tablety při teplotě do 25 ° C, mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Doba skladování - 3 roky.

speciální instrukce

Při použití acetylcysteinu byly velmi vzácně zaznamenány případy závažných alergických projevů. Pokud se u pacienta po použití přípravku objeví změny na kůži nebo sliznicích, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Současně je léčba zastavena..

Před zahájením léčby byste měli vědět, jak připravit roztok, ve kterém voda rozpustí granule a tablety. Jak ředit 200 mg ACC závisí na předepsaném léčebném režimu. Granule se zpravidla rozpustí postupným mícháním v jedné polévkové lžíci. horká voda. Pijte roztok také horký. Doporučuje se ředit léčivý přípravek ve skleněné nádobě..

Mělo by se vzít v úvahu nejen to, s jakým kašlem užívat přípravek, ale také opatrnost při užívání léku u pacientů s obstrukční bronchitidou a bronchiálním astmatem. Je důležité neustále sledovat průchodnost průdušek..

Lék se doporučuje užívat až osmnáct hodin, před spaním, nedoporučuje se pít lék přímo.

Pacienti s diabetes mellitus musí vzít v úvahu, že složení léčiva obsahuje sacharózu.

Během léčby tímto léčivým přípravkem může pacient řídit vozidla nebo pracovat s nebezpečnými mechanismy.

ACC pro děti: návod k použití (prášek, šumivé tablety, sirup), recenze, analogy. Jak zředit prášek?

ACC je mukolytický lék, který dobře funguje na mokrý kašel, doprovázený tvorbou velkého množství hustého sputa. Léčba má několik kontraindikací a zřídka způsobuje nežádoucí reakce. Abyste však nepoškodili zdraví, musíte si pečlivě přečíst návod k použití pro ACC.

Formulář vydání

ACC je k dispozici v několika lékových formách:

  • Prášek pro přípravu perorálního roztoku 100 mg a 200 mg s pomerančovou příchutí.
  • 200 mg granulí, ze kterých se po zředění získá roztok pro orální podání.
  • Prášek 600 mg, ze kterého se připravuje roztok pro orální podání.
  • 100 mg a 200 mg šumivé tablety.

V prodeji jsou také ATSTS Long v šumivých tabletách a ATSTS Active v prášku pro orální podání. Obsahují 600 mg účinné látky.

Indikace

ACC označuje mukolytické látky. Obsahuje acetylcystein jako aktivní složku. Lék snižuje viskozitu sputa, podporuje jeho vypouštění, neztrácí své vlastnosti v přítomnosti hnisu.

Lék má antioxidační účinek, chrání tkáně před agresivními účinky volných radikálů, které se tvoří během zánětu.

Pokud dáte dítěti za účelem prevence prostředky založené na acetylcysteinu, je exacerbace chronické bronchitidy a cystické fibrózy méně častá a onemocnění postupuje snadněji..

ACC je předepsán dětem s onemocněním dýchacího ústrojí, u nichž je těžké oddělit husté sputum. Lék se doporučuje pít, pokud jsou diagnostikována následující onemocnění:

  • vlhký kašel;
  • zánět a absces plic;
  • bronchitida v akutním a chronickém stadiu, včetně doprovázené obstrukcí;
  • zánět průdušnice, hrtanu, bronchiolů;
  • bronchiální astma;
  • expanze a deformace průdušek;
  • chronická obstrukční plicní nemoc;
  • cystická fibróza.

ACC lze podávat dětem se zánětem středního ucha a vedlejších nosních dutin.

Od jakého věku mohou být dětem podávány ACC?

V jakém věku má dítě ACC podávat, závisí na dávce:

StáříDávkování acetylcysteinu
2-5 letDoporučují se dávkové formy obsahující 100 mg účinné látky
6-14 letMůžete použít lékové formy, ve kterých je 200 mg acetylcysteinu.
Více než 14 letPovolené tablety a prášek obsahující 600 mg účinné látky.

Návod k použití

Léčebný režim vybírá lékař individuálně v závislosti na věku a diagnóze pacienta. U jiných onemocnění než cystická fibróza podávejte lék v následujících dávkách:

StáříSirupPrášek a 100 mg tabletyPrášek a 200 mg tablety600 mg tablety a prášek
2 až 5 let staréPodávejte 5 ml dvakrát nebo třikrát denně.1 sáček nebo tableta 2-3krát denně.
6-14 letPodávejte 5 ml třikrát denně nebo 10 ml, ale dvakrát denně.100 mg třikrát denně.200 mg dvakrát denně.
Od 14 letPodávejte 10 ml dvakrát nebo třikrát denně.200 mg 2-3krát denně.600 mg jednou denně.

Pokud je u dítěte diagnostikována cystická fibróza, měl by se ACC podávat podle následujícího schématu:

StáříJedna dávka v mgDenní dávka v mg
2-5 letsto400
6-14 let200600

Pokud je hmotnost dítěte vyšší než 30 kg, může se při cystické fibróze denní dávka zvýšit na 800 mg.

Když rodiče dávají ACC dítě, měli by vzít v úvahu následující:

  1. Lék se musí užívat po jídle. Pro zvýšení jeho mukolytického účinku musí dítě hodně pít..
  2. Kolik dní pít ACC by měl rozhodnout lékař. U krátkodobých nachlazení trvá léčba až týden. Pokud je droga opilá, aby se zabránilo exacerbaci chronické bronchitidy a cystické fibrózy, lze ji užívat po dlouhou dobu.
  3. Prášek s pomerančovou příchutí lze rozpustit nejen ve vodě, ale také v džusu nebo chlazeném čaji..
  4. 200 mg a 600 mg granule se rozpustí ve 200 ml horké vody. Je lepší pít lék horký, ale pokud je to nutné, připravený roztok může být ponechán po dobu 3 hodin.
  5. Šumivé tablety se rozpustí ve sklenici vody.
  6. Léčba tímto lékem může způsobit Lyellův a Stevens-Johnsonův syndrom. Jedná se o nebezpečné alergické reakce, které mohou ohrozit život pacienta, proto pokud se na pozadí užívání léku objeví změny na kůži a sliznicích, musíte přestat lék dítěti předvádět pediatrovi.
  7. Při rozpuštění léčiva by se mělo používat pouze sklo, nedoporučuje se, aby mukolytikum přišlo do styku s kovem, gumou, látkami, které se snadno oxidují.
    Nedoporučuje se dát dítěti ACC v noci. Je lepší, když se poslední lék užije nejpozději do 18:00.
  8. Pokud má pacient bronchiální astma a bronchitidu s obstrukcí, je nutné během léčby sledovat průchodnost průdušek..
  9. Pokud dítě nekonzumuje sůl nebo dodržuje dietu s nízkým obsahem soli, měli by si rodiče, kteří mu dávají ACC sirup, pamatovat, že 1 ml léku obsahuje 41,02 mg sodíku.
  10. Pokud je dítě diabetik, měli by rodiče vzít v úvahu, že granulát pro přípravu roztoku obsahuje sacharózu a 1 sáček s léčivým přípravkem odpovídá přibližně 0,2 XE.
  11. Je nemožné podat mukolytikum a léky, které mají antitusický účinek současně, protože v důsledku potlačení kašle se v plicích hromadí sputum. Je to dobrá živná půda pro patogeny, které jsou plné pneumonie..
  12. Antibiotikum a ACC by měly být dítěti podávány s rozdílem 2 hodin. To je způsobeno skutečností, že léky řady penicilinů, tetracyklinů a cefalosporinů (kromě loracarbefu a cefiximu) mohou interagovat s merkaptoskupinou (SH-skupinou) acetylcysteinu, což může způsobit oslabení antibakteriálních vlastností.
  13. Se jmenováním acetylcysteinu s vazokonstrikčními látkami a nitroglycerinem je možné zvýšení vazodilatačního účinku.

Kontraindikace

Lék ACC je kontraindikován u dětí, u kterých byla diagnostikována následující patologie:

  • alergie na složení léku;
  • vřed trávicího traktu v akutním stadiu;
  • krvácení z plic;
  • hemoptýza.

Lék ACC by měl být podáván s opatrností dětem, pokud mají následující zdravotní problémy:

  • vřed v gastrointestinálním traktu v remisi;
  • bronchiální astma;
  • bronchitida s obstrukcí;
  • dysfunkce jater a ledvin;
  • patologie nadledvin;
  • vysoký tlak;
  • křečové žíly jícnu;
  • přecitlivělost na histamin (mukolytikum by se nemělo dlouho pít, protože to ovlivňuje
  • v důsledku toho se mohou objevit známky jeho tolerance: svědění, bolesti hlavy, rýma).

Vedlejší efekty

ACC u dětí může způsobit nežádoucí účinky:

  • alergie, projevující se svěděním, vyrážkami, kopřivkou, Quinckeho edémem, anafylaxí, akutní bulózní dermatitidou, toxickou epidermální nekrolýzou;
  • pokles krevního tlaku, bušení srdce;
  • dušnost, zúžení průdušek;
  • tinnitus;
  • bolesti hlavy;
  • zvýšení teploty;
  • krvácející;
  • řídká stolice, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, dyspeptické poruchy, bolesti břicha, záněty ústní sliznice.

Při překročení terapeutické dávky se mohou objevit příznaky otravy drogami:

  • zvracení;
  • pálení žáhy;
  • průjem;
  • bolest v žaludku.

Pokud se objeví příznaky předávkování, musíte přestat dávat ACC dítěti a jít do nemocnice. Protilátka na otravu léky není známa, proto je předepsána symptomatická léčba.

Cena ACC závisí na formě uvolnění, počtu tablet v balení a na konkrétní lékárně. Cena léku se může pohybovat od 120 do 600 rublů.

Analogy

V prodeji jsou analogie ACC:

  • Fluditek;
  • Lazolvan;
  • Ambrobene;
  • Ascoril.

Co je lepší pro dítě Fluditek nebo ACC?

Fluditec je francouzský lék obsahující jako aktivní složku karbocistein. Působí mukolyticky a podporuje vylučování hlenu. V dětské praxi se používá v sirupu od 2 let a v roztoku od 15 let. Jsou předepsány nejen pro onemocnění doprovázená tvorbou hustého sputa, zánětu středního ucha, zánětu vedlejších nosních dutin, ale také při přípravě na studium průdušek. Fluditec je méně pravděpodobné, že způsobí nežádoucí reakce. To ale neznamená, že je na tom lépe, protože má kontraindikace. Fluditec by neměl být v akutním stádiu opit gastrointestinálními vředy a glomerulonefritidou.

Co je lepší pro děti Lazolvan nebo ACC?

Lazolvan obsahuje jako hlavní složku ambroxol, který má mukolytický a expektorační účinek. Léčivo ve vhodné dávkové formě je schváleno od narození pro onemocnění, při kterých se tvoří velké množství sputa. Pokud dítě z nějakého důvodu nemůže vzít Lazolvan dovnitř, pak je v prodeji řešení pro inhalaci. Ve srovnání s ACC je méně pravděpodobné, že způsobí nežádoucí reakce, má méně kontraindikací a podporuje pronikání antibiotik do plicní tkáně. To ale neznamená, že je Lazolvan lepší, protože nemusí být vhodný pro konkrétního pacienta..

Co je lepší Ambrobene nebo ACC?

Ambrobene je izraelský lék, jehož terapeutický účinek vysvětluje ambroxol. Mukolytikum se dodává v několika lékových formách, včetně těch, které jsou povoleny od narození. Ambroben se vyrábí ve formě inhalačního roztoku a injekcí. Ambroxol a acetylcystein vykazovaly v klinických studiích dobrý mukolytický účinek, ale druhá látka začíná působit rychleji. Ambrobene je ale levnější.

Co je lepší Ascoril nebo ACC?

Ascoril je kombinovaný lék, který rozšiřuje průdušky, zředí hlen a podporuje jeho evakuaci z dýchacích cest. K dispozici v sirupu a tabletách. V kapalné dávkové formě je to možné od prvních dnů života. To však neznamená, že je Ascoril lepší než léky na bázi acetylcysteinu, protože kombinovaná látka má více kontraindikací a nežádoucích účinků..

O tom, jak nahradit ACC u dítěte, by měl rozhodnout lékař, protože každý lék má své vlastní vlastnosti.

Recenze

Názor rodičů

V síti existuje mnoho pozitivních recenzí na drogu ACC. Z výhod si rodiče všimnou:

  1. lék dobře pomáhá při mokrém kašli, s ním rychle prochází;
  2. mnoho dětí pije dobře prášek a tablety, protože mají rádi jejich chuť;
  3. granule a tablety se snadno rozpouštějí;
  4. lék má vhodný dávkovací režim.

Negativní recenze jsou způsobeny skutečností, že ACC může způsobit alergie, mukolytikum má kontraindikace, ne všechny děti mají chuť sirupu. Rodiče také berou v úvahu nevýhody, že lék je drahý.

Názor Dr. Komarovského

Evgeny Olegovich nedoporučuje dávat expektoranty a mukolytické látky samostatně. Předepisovat by je měl pouze pediatr pro onemocnění dolních dýchacích cest v kombinaci s jinými léky. Dr. Komarovsky věří, že účinnost expektorančních léků ve srovnání s pitím velkého množství tekutin nebyla prokázána. Známý pediatr proto doporučuje, že pokud má dítě mokrý kašel, musí vypít více kompotu a jiných tekutin..

Navzdory skutečnosti, že mukolytikum lze koupit v lékárně bez lékařského předpisu, je pro ně samoléčba nepřijatelná. Pouze lékař by měl rozhodnout o vhodnosti jeho léčby, lékař pacienta vyšetří a řekne vám, jak dát ACC dítěti.

Dětský ACC - lék proti kašli

Hlavní látka léčiva ACC pro děti, když se užívá orálně, pomáhá snižovat viskozitu hlenu v plicích. Mukolytický lék zlepšuje odtok sputa a usnadňuje kašel, který snižuje kašel bez ohledu na jeho původ. Dýchací trakt je tedy zbaven cizích látek a dítě se přestane dusit. Kromě ředění sputa má ACC antioxidační účinek, čímž zvyšuje úroveň ochrany funkcí buněk před zánětlivými procesy.

Azz - návod k použití pro děti

Návod k použití umožňuje ACC pro všechny děti od 2 let. Malým pacientům ve věku 2 až 5 let je předveden lék ACC 100. Tato forma léčiva má nejnižší koncentraci účinné látky. Novorozenci mohou dětem podávat sirup ACC, ale až po 10 dnech života. Děti ve věku od 6 let mají povoleno vstřikování ACC 200 a ACC. Maximální dávka účinné látky obsahuje ACTS Long, která je povolena pouze od 14 let. Výrobcem tohoto léčivého přípravku je Slovinsko a Německo. Všechny jeho formy jsou tenké hleny.

Složení

Hlavní účinnou látkou všech forem uvolňování tohoto mukolytika je acetylcystein v různých koncentracích. Pomocné složky se liší v závislosti na typu léku:

  1. Šumivé tablety. Zahrnují kyselinu askorbovou a kyselinu citrónovou, citrát a uhličitan sodný, hydrogenuhličitan, sacharinát. Tablety navíc obsahují mannitol a mléčný cukr.
  2. Sirup. Kromě acetylcysteinu zahrnuje methylparahydroxybenzoát, vodu, karmelózu, edetát disodný, sacharinát a benzoát sodný. Droga voní dobře díky třešňové příchuti.
  3. Granulovaný prášek. Pomocnými látkami jsou kyselina askorbová, citronovo-medová nebo pomerančová příchuť, sacharóza, sacharin.
  4. Roztok ACTS injekce pro injekci nebo inhalaci. Kromě účinné látky obsahuje edetát a hydroxid sodný, sterilní vodu a kyselinu askorbovou.

Formulář vydání

Lék ACC pro děti je nabízen v několika formách uvolňování, z nichž si můžete vybrat pohodlnější. Lék je zastoupen následujícími typy:

  1. Sirup. Prodává se ve 100 ml skleněných lahvích. Vnitřek obsahuje čirou viskózní kapalinu, která nemá žádnou barvu, ale příjemně voní jako třešně. 1 ml připraveného sirupu obsahuje až 20 mg acetylcysteinu, tj. účinná látka.
  2. Sáčky s granulemi pro přípravu horkého roztoku. Hmotnost každého z nich je 3 g. Jedno balení obsahuje až 20 takových sáčků. Samotná droga je granulovaný prášek. Nápoj z něj chutná jako citron s medem nebo pomeranč. Jedno balení obsahuje 100 nebo 200 mg účinné látky.
  3. Šumivé tablety. Mají kulatý plochý tvar, bílou barvu a vůni ostružin. Tableta se rozpustí ve vodě, přičemž každá obsahuje 100 nebo 200 mg účinné látky. Existuje další forma vydání - ACC Long. Tyto tablety obsahují 600 mg hlavní složky. Prodávají se v tubě 10-20 kusů..
  4. Řešení. Tato forma uvolňování se nazývá ACC inject. Představuje ji čirá bezbarvá kapalina, která se nalije do 3 ml ampulí. Každá obsahuje 300 mg účinné látky. Ampule se prodávají v balení po 5 kusech.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Viskozita sputa je určena disulfidovými můstky (speciálními vazbami) v jejich struktuře. Acetylcystein se používá k jejich rozbití, což má za následek:

  • sputum se stává méně viskózním;
  • vzduch volně cirkuluje v průduškách;
  • kašel se stává produktivním.

To popisuje farmakodynamiku léčiva. Farmakokinetika je cesta účinné látky léčiva tělem dítěte. Lék ACC se velmi dobře vstřebává a jeho metabolismus probíhá v játrech, ve kterých se tvoří aktivní metabolit, cystein. Nejvyšší koncentrace látky je pozorována po 1-3 hodinách. Vylučování léčiva je zajištěno ledvinami, poločas je přibližně 1 hodina.

  • Jak připravit palačinky
  • Nápis na tetování s překladem
  • Salát z vepřového jazyka: chutné recepty

Indikace pro použití

Obecnou indikací pro použití jsou onemocnění dýchacího systému, která jsou doprovázena hromaděním viskózních sekrecí v bronchiálním stromu. Mezi takové patologie patří:

  • zápal plic;
  • bronchiolitida;
  • akutní, obstrukční, chronická bronchitida;
  • zánět hrtanu;
  • absces v plicích;
  • tracheitida;
  • chronické onemocnění plic;
  • laryngotracheitida.

Lékaři ORL mohou předepsat ACC dítěti s rýmou, sinusitidou nebo otitis media. Nemělo by být překvapením, že u těchto onemocnění tento přípravek předepisuje odborník. ACC na kašel u dětí pomáhá vypouštět nejen hlen, ale také hromadění hnisu. Lék má také účinek při léčbě cystické fibrózy. Indikace k použití jsou bronchiektázie - expanze průdušek v důsledku poškození stěny průdušek.

Azz - kontraindikace

Hlavní kontraindikací je odhalená individuální reakce pacienta na kteroukoli složku léku. V takových případech jsou děti často kontraindikovány užívat acetylcystein nebo laktózu. S peptickým vředem, krvácením nebo stopami krve ve sputu je také nemožné užívat ACC u dětí. Další kontraindikace léku:

  • nedostatek sacharázy, laktázy;
  • porušení metabolismu sacharidů;
  • kojení, těhotenství;
  • malabsorpce glukózy a galaktózy;
  • akutní období duodenálního vředu.

S opatrností je ACC předepisován s rizikem krvácení z plic, patologie nadledvin, selhání ledvin a jater, bronchiálního astmatu. Některé formy uvolňování léku jsou do určitého věku kontraindikovány:

  • granule (200 mg) - až 6 let;
  • granule (600 mg) - až 14 let;
  • všechny formy, kromě sirupu a injekcí - do 2 let.

Způsob podání a dávkování

Příprava sirupu, roztoku nebo nápoje se provádí podle konkrétních pokynů. Každá forma uvolňování léčiva se používá následovně:

  1. Z prášků se připraví horký roztok. Za tímto účelem rozpusťte jeden sáček se sklenicí vody. Mělo by být horko. Příprava roztoku končí mícháním, po kterém se doporučuje produkt okamžitě použít. Mukolytický účinek léčiva se zvyšuje dalším příjmem tekutin..
  2. Z přípravku se připravuje sirup ve formě granulí. U dětí mladších 2 let se projevuje tato forma uvolňování acetylcysteinu. Rozpusťte granule s vodou, čajem nebo džusem při pokojové teplotě po zvláštní značku na lahvičce.
  3. Šumivé tablety se používají k přípravě nápoje. Doporučená dávka se nalije do poloviny sklenice vody. Poté se tablety nechají rozpustit a poté se spotřebují, lépe po jídle.
  4. Injekční roztok se zředí 0,9% NaCl při dodržení poměrů 1: 1.
  • Jaké potraviny obsahují bílkoviny - tabulka. Proteinové potraviny
  • Háčkované čepice pro dívky
  • Pollock v troubě

Dávka každé formy uvolňování závisí na věku dítěte. Samostatně stojí za zmínku režim pro závažnější onemocnění - cystickou fibrózu:

  1. Šumivé tablety. U dětí od 2 do 6 let 100 mg jednou denně. Dítě starší 6 let - 200 mg třikrát denně.
  2. Granule. Režim je podobný režimu šumivých tablet.
  3. Sirup. Děti ve věku 2-6 let, 5 ml čtyřikrát denně a pro děti od 6 let - 10 ml třikrát denně.

Zbývající případy dávkování léku jsou určovány nejen věkem, ale někdy i hmotností dětí. Tabulka podrobněji odráží léčebný režim:

Uvolňovací formulář / věk pacienta

Granule (1 odměrka - 100 mg)

Poloviční odměrka (50 mg) až 2-3krát denně

1 odměrka 2-3krát denně

1 odměrka třikrát denně

2 odměrky 2-3krát denně

100 mg 2-3krát denně

100 mg dvakrát denně

200 mg 2-3krát denně

Sirup (10 ml sirupu - půl sklenice nebo 2 plné stříkačky)

2-3krát denně, 5 ml

5 ml třikrát denně. Další schéma - 10 ml dvakrát denně

2-3krát denně, 10 ml

Injekce

(intramuskulárně injikováno hluboko do svalu, intravenózně zředěno 0,9% NaCl (1: 1))

10 mg na kilogram tělesné hmotnosti

150 mg (1,5 ml) 1-2krát denně

300 mg (3 ml) až 2krát denně

Lékové interakce

Užívání antitusik spolu s acetylcysteinem inhibuje reflex kašle, což povede ke stagnaci hlenu v průduškách. Z tohoto důvodu je kombinace těchto léků přísně zakázána. Při léčbě ACC a nitroglycerinem lze pozorovat zvýšení účinku těchto látek. Užívání antibiotik je předepsáno 2 hodiny po užití mukolytik. Důvodem je, že acetylcystein snižuje adsorpci cefalosporinů, tetracyklinů a penicilinů.

Vedlejší efekty

Stejně jako mnoho léků je ACC v některých případech příčinou alergií. Projevuje se jako kopřivka, svědění, otok kůže, vyrážky a někdy anafylaktický šok. Mezi další nežádoucí účinky patří:

  • řídká stolice, žaludeční potíže, pálení žáhy a další příznaky dyspepsie;
  • tinnitus, vysoká horečka, bolesti hlavy - jsou velmi vzácné;
  • dušnost, bronchospazmus, často se projevující v bronchiálním astmatu.

Ze strany zažívacího traktu se může také objevit stomatitida, nevolnost nebo zvracení. Pokud jde o kardiovaskulární systém, acetylcystein může způsobit rozvoj tachykardie a pokles krevního tlaku. Lidé s přecitlivělostí na lék mohou trpět krvácením z plic, ale je to velmi vzácné. V případě předávkování lékem je možné pálení žáhy, průjem, nevolnost a bolest žaludku. Při překročení dávky acetychisteinu nebyly pozorovány nebezpečnější vedlejší účinky.

Analogy

Existuje celá řada léků podobných ACC ve složení nebo mechanismu účinku, ale nedoporučuje se nahrazovat jednu drogu jinou. Pouze pediatrický pediatr může správně předepsat léky. Mezi takové analogy patří:

  • Acetal;
  • Acestin;
  • Fluimucil;
  • Acestin;
  • Acestad;
  • Acetylcystein.

Cena ACC

Náklady na lék stanoví výrobce, forma uvolňování a dávkování. Cena závisí na místě nákupu. Přibližná cena každé formy uvolnění ACC je uvedena v tabulce:

ACC pro děti

  • Formulář vydání
  • Složení
  • Princip fungování
  • Indikace
  • V jakém věku můžete dát?
  • Kontraindikace
  • Vedlejší efekty
  • Návod k použití
    • Jak používat
    • Dávkování
    • Předávkovat
    • Interakce s jinými léky
    • Podmínky prodeje
    • Podmínky skladování a trvanlivost
  • Recenze
  • Analogy

Mezi mukolytickými léky předepsanými na kašel je velmi žádaná droga ACC vyráběná společností Sandoz. Lze jej použít při léčbě dětí a od jakého věku je povoleno dávat ACC dětem? Která léková forma je pro děti nejlepší? Jak ředit tabletu nebo granule? Tyto a další otázky týkající se užívání takového léku znepokojují každou matku, pokud lékař předepsal tento lék jejímu kašlému dítěti..

Formulář vydání

Lék ACC je dodáván v následujících formách:

  1. Šumivé tablety. Jsou ploché kulaté, ostružinově vonící a bílé barvy a každá rozpouštěcí tableta obsahuje 100 mg nebo 200 mg účinné látky. Vyrábí se také tablety se 600 mg účinné látky zvané ACC Long. Jedna tuba obsahuje 10-20 tablet.
  2. Sirup. Balení takového ACC představuje skleněná láhev naplněná 100 ml průhledné viskózní kapaliny bez barvy s třešňovou vůní. 1 ml sirupu obsahuje 20 mg účinné látky.
  3. Pytle na granule. Hmotnost jednoho sáčku je 3 gramy a jedno balení obsahuje 20 sáčků s bílým homogenním granulovaným práškem uvnitř. Nápoj z něj může chutnat jako pomeranč nebo citron s medem. Obsah účinné látky v balení je 100 mg nebo 200 mg.
  4. Řešení. Tento léčivý přípravek, nazývaný ACC injekce, je čirá kapalina bez jakékoli barvy, nalitá do 3 ml ampulí. Jedna ampulka obsahuje 300 mg účinné látky. Jedno balení obsahuje 5 ampulí.

Složení

Hlavní složkou jakékoli formy ACC, která poskytuje léku terapeutický účinek, je acetylcystein. Pomocné látky se liší v různých typech léků:

  • Šumivé tablety obsahují kyselinu citrónovou a askorbovou, hydrogenuhličitan, sacharinát, citrát a uhličitan sodný. Také v této formě je přítomen mléčný cukr a mannitol a příchuť ostružiny dodává tabletu a připravenému roztoku příjemnou vůni..
  • Sacharóza a kyselina askorbová působí jako pomocné složky práškové formy ACC. Takový lék také obsahuje sacharin a díky příchutě je nápoj připravený z granulí pomerančový nebo citronově medový..
  • Dalšími látkami v sirupu jsou voda, methylparahydroxybenzoát, edetát disodný, jakož i hydroxid, karmelóza, benzoát sodný a sacharinát. Vůně tohoto léčivého přípravku je dána višňovou příchutí..
  • Kromě účinné látky obsahuje injekční roztok ACC sterilní vodu a edetát disodný. Tato kapalná forma také obsahuje kyselinu askorbovou a hydroxid sodný..

Princip fungování

Po vstupu do lidského těla začíná acetylcystein přímo ovlivňovat hlen, který se tvoří v dýchacích cestách. Tato sloučenina zejména mění reologii hlenu v důsledku destrukce vazeb v mukopolysacharidech, které se nacházejí v bronchiálních sekrecích. Tím se zředí hlen a sníží se jeho viskozita. Účinnost přípravku se nesnižuje, i když je hnis smíchán s hlenem.

Acetylcystein má také určitou antioxidační aktivitu. Je třeba poznamenat, že tato látka stimuluje syntézu glutathionu a je také schopna neutralizovat radikály vytvořené během oxidačních procesů. Toto působení ACC posiluje ochranu buněk sliznice dýchacích cest a také pomáhá snižovat zánětlivý proces.

Indikace

Důvodem pro použití ACC je jakékoli onemocnění dýchacího systému, při kterém se uvnitř bronchiálního stromu nahromadilo příliš viskózní sekrece.

Lék je předepsán pro:

  • Zánět hrtanu.
  • Bronchitida.
  • Zápal plic.
  • Laryngotracheitida.
  • Chronické plicní patologie, včetně obstrukčních onemocnění.
  • Bronchiolitida.
  • Bronchiektáza.
  • Vývoj abscesu v plicích.

Lékaři ORL předepisují takové léky na zánět středního ucha, rýmu nebo zánět vedlejších nosních dutin. Pomáhá ACC a cystické fibróze.

V jakém věku můžete dát?

Návod k použití umožňuje jmenování ACC pro děti ve věku 2 let. Pro mladé pacienty ve věku od 2 do 5 let je určen lék s názvem ACC 100, protože dávka účinné látky v něm je nejnižší. Léky ACTS 200 a ACTS inject jsou předepsány pro děti od šesti let. Lék s maximální dávkou acetylcysteinu (ACC Long) se doporučuje od 14 let.

Kontraindikace

Anotace k lékům ACC zakazuje jejich použití v takových případech:

  • Pokud dítě netoleruje některou složku léčiva, například acetylcystein nebo laktózu, která je ve složení tablet.
  • Pokud je plicní onemocnění komplikováno krvácením a ve sputu jsou stopy krve.
  • Pokud má pacient peptický vřed.
  • Pokud dítě trpí nedostatkem určitých enzymů (laktáza, sacharáza) nebo zhoršeným metabolismem sacharidů.

Bez konzultace s lékařem by ACC neměl být podáván dětem s bronchiálním astmatem, arteriální hypertenzí, onemocněním ledvin, jaterními patologiemi, poruchami nadledvin, cukrovkou. U takových onemocnění pediatr nejprve vyhodnotí indikace a poté vybere požadovanou formu ACC a správné dávkování léku.

Vedlejší efekty

Podobně jako mnoho jiných léků může ACC způsobit alergie. Při užívání takového léku se může objevit kopřivka, otok kůže, svědění, vyrážky a dokonce anafylaktický šok..

Další vedlejší účinky ACC jsou:

  • Dušnost nebo výskyt bronchospasmu. Taková reakce těla dítěte na acetylcystein se často vyskytuje u bronchiálního astmatu. Pokud se dětský kašel po užití ACC zhorší, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.
  • Pálení žáhy, řídká stolice, žaludeční nepohodlí a další příznaky zvané dyspepsie.
  • Horečka, bolest hlavy, zvuky uší, krvácení. Takové negativní účinky léčby ACC jsou velmi vzácné..

Návod k použití

Jak používat

  • Užívání ACC se doporučuje po jídle..
  • Šumivou tabletu v požadované dávce je třeba ponořit do sklenice vody, počkat, až se rozpustí, a poté nabídnout lék dítěti. K rozpuštění se používá pouze voda a sklo..
  • Obsah porcovaných sáčků ACC se rozpustí v půl sklenici tekutiny. Současně lze granule zředit vodou a jiným nápojem, například džusem nebo chlazeným čajem..
  • Je nežádoucí ponechat suspenzi připravenou z tablety nebo prášku ACC po dlouhou dobu. Pokud není možné léčivý roztok okamžitě vypít, je povoleno skladování při pokojové teplotě po dobu nejdéle dvou hodin.
  • Pro dávkování sirupu se doporučuje použít odměrku nebo stříkačku, která je umístěna v balení léku..
  • Poslední příjem ACC by neměl být později než 18 hodin, protože pozdější aplikace může nepříznivě ovlivnit spánek.
  • Aby se terapeutický účinek léku dostavil rychleji, doporučuje se konzumovat velké množství tekutiny.
  • Kolik dní má lék užívat, rozhodne lékař pro každé dítě individuálně. U akutních onemocnění je doba užívání nejčastěji 5-7 dní..
  • Injekce ACC se provádějí v nemocnici 1-2krát denně. Lék se vstřikuje buď hluboko do svalu, nebo pomalu do žíly (do 5 minut), přičemž se obsah ampule smíchá se solným roztokem nebo glukózou v poměru 1: 1.

Dávkování

Denní dávka ACC, bez ohledu na formu uvolnění pro dítě různého věku, bude následující:

Děti od 2 do 6 let

200-300 mg účinné látky

Děti od 6 do 14 let

300-400 mg účinné látky

Děti starší 14 let

400-600 mg účinné látky

Tato dávka je rozdělena na 2 dávky pro děti do 14 let a pro dítě starší 14 let může být lék podáván jednou denně nebo rozdělen do 2-3 dávek.

Jedna dávka různých forem ACC pro dítě od 2 do 6 let je obvykle 100 mg acetylcysteinu.

Dítěti tohoto věku je předepsán jeden z těchto léků:

1 šumivá tableta ACC 100

1 balíček granulí s pomerančovou příchutí ACC 100

Polovina šumivé tablety ACC 200

Jedna dávka pro děti od 6 do 14 let bude 150-200 mg acetylcysteinu. Lék je často předepisován v dávce 200 mg na dávku..

V závislosti na formě ACC to bude následující množství léku:

2 šumivé tablety ACC 100

2 pytle granulí s pomerančovou příchutí ACC 100

1 balení granulí ACC 200

1 šumivá tableta ACC 200

Ve věku 14 let a více může být denní dávka ACC:

4-6 šumivých tablet ACC 100

4-6 balení granulí s pomerančovou příchutí ACC 100

2-3 šumivé tablety ACC 200

2-3 sáčky granulí ACC 200

Jedna dávka injekční formy ACC je polovina ampule pro děti ve věku 6-14 let a celá ampule pro dítě ve věku nad 14 let. V případě životně důležitých indikací lze lék podávat také dětem mladším 6 let v dávce 10 mg účinné látky na 1 kg hmotnosti dítěte.

Roztok ATSTS v ampulích lze také použít k inhalaci v nebulizátoru. Pro jeden postup vezměte 3 ml léku a promíchejte s 3 ml fyziologického roztoku. Taková manipulace je povolena při kašlání u dětí starších 12 let..

Předávkovat

Užívání příliš velkého množství ACC vede k zvracení, silné nevolnosti nebo k uvolnění stolice. Na pomoc při předávkování lékař předepisuje symptomatickou léčbu.

Interakce s jinými léky

  • Míchání v jedné sklenici ACC a jiných léků se nedoporučuje.
  • Použití sorbentů, jako je aktivní uhlí, sníží účinnost léčby acetylcysteinem.
  • Je kategoricky nemožné dát dětem ACC a léky, které potlačují reflex kašle. Tato kombinace léků může způsobit stagnaci hlenu v dýchacích cestách..
  • Pokud kombinujete ACC a léky ze skupiny bronchodilatancií, bude léčba kašle účinnější..
  • Acetylcystein může zhoršit účinek antibiotické léčby, pokud se užívají cefalosporiny nebo penicilinové léky, a proto by mezi těmito léky měla být dodržena přestávka 2 hodiny nebo více.
  • Současné podávání ACC a vazodilatačních léků vede k větší vazodilataci.

Podmínky prodeje

K nákupu jakékoli formy ACC, s výjimkou injekce, není nutné předkládat lékařský předpis. K zakoupení injekce ACC potřebujete lékařský předpis.

V průměru je cena balení 20 tablet ACC 100 nebo jedné lahve sirupu asi 240 rublů. Cena ACC v sáčcích je asi 120-130 rublů za balení. Za deset tablet ACC Long musíte zaplatit asi 300 rublů.

Podmínky skladování a trvanlivost

Uchovávejte ampule, granule nebo tablety na suchém místě bez přístupu malého dítěte. Skladovací teplota by neměla překročit 25 stupňů Celsia. Při vyjímání tablety z tuby musí být obal okamžitě těsně uzavřen.

Doba použitelnosti léku, v závislosti na formě, je:

  • U tablet - 3 roky.
  • U sáčků s granulemi - 4 roky.
  • Pro sirup - 2 roky (neotevřený).
  • Pro ampule s roztokem - 3 roky.

Po otevření lahvičky ACC sirupu by měl být přípravek uchováván nejdéle 18 dní.

Recenze

O použití ACC u mokrého kašle u dětí se většinou mluví pozitivně. Matky potvrzují, že lék velmi účinně zkapalňuje velmi viskózní tajemství a pomáhá vykašlávání, čímž urychluje zotavení. Nežádoucí účinky ACC se zaznamenávají jen zřídka a většina dětí považuje chuť hotového léku za příjemnou.

Analogy

Jakýkoli analog, který také obsahuje acetylcystein, je schopen nahradit ACC. Tento lék může být Fluimucil, H-AC-Ratiopharm, Acetylcystein nebo Acestin. Při nachlazení můžete použít lék Rinofluimucil, který také obsahuje acetylcystein. Lék se uvolňuje ve formě spreje, který je vhodný pro vstřikování léku do nosu..

Namísto ACC může lékař doporučit lék s podobným účinkem, který neméně účinně pomůže při léčbě kašle, například:

  • Lazolvan. Účinnou látkou takového expektoranta je ambroxol. Výhodou přípravku Lazolvan je široká škála dávkových forem a možnost použití od narození.
  • Erespal. Základem tohoto léku je fenspirid, který má antihistaminový účinek. Užívání přípravku Erespal zmírňuje bronchospazmus a pomáhá v boji proti zánětu, proto je takový lék žádán o suchý a štěkající kašel. Předepisuje se v sirupu od dvou let a v tabletách - ne dříve než 18 let..
  • Fluditek. Toto mukolytikum obsahuje karbocistein a dodává se ve dvoudávkovém sirupu. Menší (20 mg / ml) vám umožní používat lék od 2 let a větší (50 mg / ml) je povolen od 15 let.
  • Gedelix. Tento rostlinný lék má expektorační účinek. Lék je vyroben z listů břečťanu v sirupu a kapkách. Může být podáván dětem ve věku 2 let.
  • Mukaltin. Tato vykašlávací tableta je předepsána dětem starším než jeden rok..
  • Ascoril. Tento vícesložkový přípravek obsahuje salbutamol a bromhexin, které jsou doplněny guaifenesinem. Jeho příjem zředí sekreci průdušek a má expektorační účinek. Tento lék v sirupu je předepsán dětem od 1 roku a tabletová forma - od šesti let.

ACC v Moskvě

Návod k použití ACC

Cena za ACC od 127,00 rublů. v Moskvě ACC si můžete koupit v Novosibirsku v internetovém obchodě Apteka.ru Dodávka ACC do 711 lékáren

Název výrobce

Hermes Pharma Ges. M.b.H. / Salyutas Pharma GmbH

Země

Uvolněte formulář a obal

Prášek pro orální podání, 600 mg sáček - 10 ks v balení.

Dávková forma

Prášek od bílé do žlutavě bílé barvy se snadno se rozpadajícími aglomeráty, s vůní ostružin. Možná mírný zápach síry.

Farmakinetika

Acetylcystein se při perorálním podání rychle a téměř úplně vstřebává. Vzhledem k vysokému metabolismu prvního průchodu (účinek „primárního průchodu“ játry) je biologická dostupnost orálních forem acetylcysteinu asi 10%. Maximální koncentrace (Cmax) acetylcysteinu v krevní plazmě po perorálním podání je dosažena za 1-3 hodiny a je 15 mmol / l, Cmax metabolitu cysteinu je přibližně 2 μmol / l.

Spojení s bílkovinami krevní plazmy je přibližně 50% po 4 hodinách a po 12 hodinách klesá na 20%.

Acetylcystein se distribuuje v nezměněné podobě (20%) a ve formě aktivních metabolitů (80%), proniká do mezibuněčného prostoru, distribuuje se hlavně v játrech, ledvinách, plicích a průduškách. Acetylcystein prochází placentární bariérou a je detekován v pupečníkové krvi. Nejsou k dispozici žádné informace o vylučování do mateřského mléka. Neexistují žádné údaje o schopnosti acetylcysteinu překročit hematoencefalickou bariéru..

Acetylcystein se metabolizuje v játrech na cystein, farmakologicky aktivní metabolit, stejně jako na diacetylcystein, cystin a další smíšené disulfidy. V těle lze acetylcystein a jeho metabolity detekovat v různých formách: ve volné formě, vázané na plazmatické bílkoviny labilními disulfidovými vazbami nebo jako spojené aminokyseliny.

Acetylcystein se vylučuje téměř výlučně ve formě neaktivních metabolitů (anorganické sulfáty, diacetylcystein) ledvinami, malá část se vylučuje nezměněná střevem. Poločas léku z krevní plazmy (T1 / 2) je přibližně 1 hodina a závisí na rychlosti biotransformace v játrech. V případě poruchy funkce jater se může T1 / 2 acetylcysteinu zvýšit až na 8 hodin.

Zvláštní podmínky

Pacientům s bronchiálním astmatem a obstrukční bronchitidou by měl být acetylcystein předepisován s opatrností pod systémovou kontrolou průchodnosti průdušek. Pokud pacient není schopen účinně kašlat, měla by být provedena drenáž nebo aspirace sekretů..

Při použití acetylcysteinu byly velmi vzácně hlášeny případy závažných alergických reakcí, jako je Stevens-Johnsonův syndrom a Lyellův syndrom. Pokud dojde ke změnám na kůži a sliznicích, měli byste okamžitě vyhledat lékaře, přestat užívat lék..

Neužívejte drogu bezprostředně před spaním (doporučuje se užívat drogu před 18.00).

Dopad na laboratorní údaje. Acetylcystein může ovlivnit výsledky kolorimetrického stanovení koncentrace salicylátů v krevní plazmě. Při moči může acetylcystein interferovat s výsledky stanovení ketolátek.

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy

Acetylcystein neovlivňuje schopnost řídit vozidla a obsluhovat stroje.

Složení

1 sáček obsahuje:

účinná látka: acetylcystein 600 mg; pomocné látky: glyceryl tripalmitát, polysorbát 65, sorbitol, xylitol, kyselina citrónová, citrát sodný, citrát hořečnatý, karmelóza sodná, aspartam, příchuť Blackberry „B“ (přírodní / identická s přírodní tekutou příchutí „Forest Berry“, kód 5752; přírodní / identická s přírodní tekuté aroma „Blackberry“, kód 5337; vanilin; maltodextrin; mannitol; glukonolakton; sorbitol; koloidní bezvodý oxid křemičitý; uhličitan hořečnatý), stearan hořečnatý.

Indikace

Akutní a chronická onemocnění dýchacího systému spojená s tvorbou viskózní obtížně oddělitelné bronchiální sekrece (jako expektorans): bronchitida, tracheitida, bronchiolitida, pneumonie, bronchiektázie, cystická fibróza, plicní absces, plicní emfyzém, laryngotracheitida, intersticiální plicní nemoci (v důsledku atelektázy) ucpání průdušek slizniční zátkou).

Zánět středního ucha (zánět středního ucha), akutní a chronická sinusitida, rinosinusitida (zmírnění výtoku ze sekrece).

Odstranění viskózních sekrecí z dýchacích cest v poúrazových a pooperačních podmínkách.

Kontraindikace

Přecitlivělost na acetylcystein nebo jiné složky léčiva;

hemoptýza, plicní krvácení;

peptický vřed žaludku a dvanáctníku v akutním stadiu;

děti do 18 let (pro tuto dávkovou formu);

těhotenství a období kojení;

dědičná intolerance fruktózy (obsahuje sorbitol), fenylketonurie (obsahuje zdroj fenylalanin aspartamu).

Vedlejší efekty

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) jsou nežádoucí účinky klasifikovány podle jejich frekvence vývoje následovně: velmi často (> 1/10), často (od> 1/100 do 1/1000 do 1/10000 do

Předávkovat

Případy toxického předávkování při užívání acetylcysteinu ústami nebyly popsány. Acetylcystein, pokud se užívá v dávkách až 500 mg / kg / den, nezpůsobil příznaky předávkování. Zdraví dobrovolníci dostávali acetylcystein v dávce 11,6 g denně po dobu 3 měsíců, aniž by došlo k žádným závažným nežádoucím reakcím.

Příznaky: Mohou se objevit gastrointestinální příznaky, jako je nevolnost, zvracení a průjem.

Léčba: v případě potřeby symptomatická léčba.

Synonyma

Acetylcystein, ACC 100, ACC-Long, Mukonex, Fluimucil, Exomyuk 200, N-AC-Ratiopharm

Dodání objednávky v Moskvě

Při objednávce na Apteka.RU si můžete vybrat doručení do lékárny, která je pro vás nejvhodnější poblíž vašeho domova nebo na cestě do práce.

Všechna místa dodání v Novosibirsku - lékárny

Články O Zánět Hltanu